שתף קטע נבחר

ברק: כאן לא אירופה, יהיו הסדרים מעמדת כוח

יו"ר העבודה ושר הביטחון דיבר בישיבת מרכז המפלגה שדן בהמשך הישיבה בממשלת אולמרט. ברק הודיע על מינוי מתן וילנאי לסגנו במשרד הביטחון, והתייחס גם להסדר הטיעון עם קצב. מרכז העבודה אישר ברוב גדול את הצעתו של אופיר פינס שלא לקיים עוד בחירות לראשות המפלגה לפני בחירות כלליות

יו"ר העבודה ושר הביטחון, אהוד ברק, אומר כי מטרתו להוביל "לשיקום כושר ההרתעה וההכרעה של מדינת ישראל" ומבהיר כי הסדרי שלום במזרח התיכון יושגו רק מעמדת כוח. בישיבת מרכז מפלגת העבודה בגני התערוכה בתל-אביב, התייחס הערב (יום א') גם להסדר הטיעון עם הנשיא לשעבר, משה קצב ושלח מסר מעודד למתלוננות.

 

"לנו, כחברה, יש עוד כברת דרך לעשות עד שנשים תחושנה בטוחות", אמר ברק, "אני רוצה למסור מסר של חיזוק למתלוננות, ולמתלוננות לעתיד באשר הן. אני מקווה עבורן ועבור החברה הישראלית כולה שהצדק כולו תמיד ייצא לאור". ברק הודיע שימנה את ח"כ מתן וילנאי לסגן שר הביטחון במקום ח"כ אפרים סנה. הוא גם הודיע שהוא עדיין מחויב לסיכום עם ח"כ אופיר פינס, לפיו העבודה תצא מהממשלה לאחר פרסום הדו"ח המלא של ועדת וינוגרד. 

 

חלק ניכר מנאומו הקדיש שר הביטחון לסוגיות מדיניות-ביטחוניות. "נביא מחדש כבוד לישראל בין הידידים שלנו, וליראה מפניהּ בלב אויביהּ. אנחנו עומדים בממשלה שיש לה חובה עליונה, היסטורית, מוסרית ואישית לחפש כל דרך להגיע להסדר עם השכנים ולשלום. חובתה של ממשלת ישראל לחפש כל דרך, להפוך כל אבן, לפתוח כל חלון - כדי לנסות להגיע להסדר. חיוני שנבין שהסדרים במזרח התיכון יושגו רק מעמדה של כוח. המזרח התיכון זה לא צפון אמריקה ולא מרכז אירופה.

 

"לא תהיה הזדמנות שנייה למי שלא יודעים לשמור על עצמם. יהיו הסדרים ואז גם שלום, רק עם ישראל חזקה, ורק כשהצד השני יבין ויפנים שאי אפשר למוטט את ישראל. ישראל צריכה לעמוד חזק על הרגליים שלה. עיניים פקוחות - יד מחפשת כל סדק לשלום, ויד ימין עם אצבע על ההדק כשצריך".

 

ברק הקדיש חלק מנאומו לסוגיות החברתיות, ולא שכח את הקשישים: "לא תהיה לנו עוצמה אמיתית בלי עוצמה חברתית ובלי סולידריות. אנחנו נפעל לסגירת פערים. נציב את החינוך בראש סדר העדיפויות. הזכות של כל אחד לעבודה, ובעיקר מבוגרים, היא זכות אלמנטרית. נפעל לשותפות ולשוויון. זו היתה דרכה של העבודה לאורך כל שנותיה. זו היתה דרכו של יצחק רבין, וזו דרכנו כאן היום".

 

הוא שלח מסר של אחדות: "אין מקום למחנות ולא לקבוצות. נלך ביחד כדי לנצח. כדי לנצח ב-2008 בבחירות כלליות ומוניציפליות, צריכים שני שינויים: תרבות של ויכוח, אך אחדות מוחלטת של מעשה. התרבות של הריבים בתוכנו צריכה להשתנות. הגיע הזמן לשים סוף לעניין הזה של מריבות פנימיות".

 

מרכז העבודה אישר הערב ברוב גדול את הצעתו של ח"כ הכנסת אופיר פינס שלא לקיים עוד בחירות לראשות המפלגה לפני בחירות כלליות. על פי הצעתו של פינס יש לאפשר ליו"ר שנבחר לכהן ולהוביל את המפלגה בבחירות הכלליות הקרובות והבחירות ליו"ר 14 חודשים לאחר הבחירות הכלליות. פינס אמר כי "יש לאפשר למנהיג הנבחר להוביל ולהנהיג את המפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"שיקום כושר ההרתעה". ברק
צילום: דנה קופל
מפגש של אחדות. תמיר ויחימוביץ'
צילום: דנה קופל
מומלצים