שתף קטע נבחר

נתניהו צפוי להקדים את הפריימריז בליכוד

גורמים המקורבים ליו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, אומרים כי הוא נוטה לקיים בחירות לראשות המפלגה תוך חודשיים-שלושה. ח"כ ישראל כץ ולימור לבנת תומכים בקיום בחירות בהקדם

גוברים הסיכויים להקדמת הבחירות לראשות הליכוד. כך אומרים הערב (יום א') גורמים בכירים בליכוד המקורבים ליו"ר בנימין נתניהו. על-פי אותם גורמים, נתניהו אמור להחליט בימים הקרובים באופן סופי אם להקדים את הבחירות, אולם בשיחות סגורות הוא גילה בימים האחרונים כי נטייתו היא לקיים בחירות בזק בחודשיים שלושה הקרובים ובכך להביא לקו הגמר את קרב הפנימי מול סילבן שלום.

 

לפני כחודש נחשף ב-ynet שנתניהו קיים התייעצויות חשאיות עם מקורבים וגורמים בכירים במצודת זאב בשאלה אם להקדים את הבחירות. באותם ימים אמרו אנשיו של נתניהו כי הדיון נועד לבחון את היערכות הליכוד מול המציאות הפוליטית שנוצרה בישראל ולנוכח ההיערכות של מפלגת העבודה לבחירות הכלליות. לאחר אותן התייעצויות נתניהו לא קיבל החלטה רשמית אולם בימים האחרונים יותר ויותר גורמים בתנועה המליצו לו לבצע את המהלך ולהודיע כי בכוונתו לקיים בחירות בזק תוך חודשיים שלושה.

 

חברי כנסת בתנועה וכן פעילי שטח מרכזיים אמרו לנתניהו כי בחירות מהירות ומוקדמות עשויות להביא לו ניצחון מול סילבן שלום, שצפוי להתמודד מולו. הבכירים אמרו לנתניהו כי בעת הזו, הוא נהנה מתמיכה רחבה בציבור וכן בתנועה ועל כן עליו לנצל את היתרון היחסי שיש לו בסקרים וללכת לבחירות מהירות.

 

מזכירות הליכוד התכנסה בתל-אביב ודנה בין השאר ביוזמתו של יו"ר המזכירות, ח"כ ישראל כץ, בנוגע להקדמת הבחירות לראשות התנועה. רבים מחברי המזכירות הביעו תמיכה במהלך וגם חברת הכנסת לימור לבנת אמרה שיהיה נכון להקדים את הבחירות.

 

ח"כ סילבן שלום דרש מיד אחרי הבחירות הכלליות ב-2006 לקיים בחירות לראשות התנועה. נתניהו סירב עד כה, אולם שלום פתח באחרונה במתקפה חריפה על התנהלותו של יו"ר הליכוד. בשבוע שעבר כינס בביתו ברמת גן כ-200 פעילים ותומכים וקרא להם להיערך לבחירות אפשריות ולפעול להפלת הממשלה.

 

מלשכתו של נתניהו נמסר כי יו"ר הליכוד עדיין לא קיבל החלטה סופית, אולם הוא שומע את הקולות במפלגתו הקוראים להקדמת הבחירות. הגורמים מלשכת נתניהו ציינו כי החלטה סופית צפויה להתקבל בימים הקרובים. אם אכן יחליט נתניהו על הקדמת הבחירות, יכונס מרכז הליכוד והוא יצביע על המועד לבחירות. נראה כי עד החגים לליכוד יהיה יו"ר נבחר חדש, או חדש-ישן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו
צילום: חיים צח
מומלצים