שתף קטע נבחר

הרב בא-גד הורשע בזיוף חתימות תומכים

חבר הכנסת לשעבר מטעם מולדת ניסה להציג את מועמדותו לתפקיד ראש הממשלה ב-1999 ובאמצעות אדם אחר ביקש מקטינים שיזייפו חתימות של עשרות אלפי תומכים. החתימות היו זהות ובא-גד אמר אז: "לא מעניין אותי - אני לא מבקר המדינה". אתמול הורשע במסגרת עסקת טיעון

הרב וחבר הכנסת לשעבר מטעם "מולדת" יוסף בא-גד (73) הורשע אתמול (יום א') בביצוע עבירות של זיוף בנסיבות מחמירות ובניסיון לקבל דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בא-גד הורשע במסגרת עסקת טיעון בכך שיחד עם אחרים זייף חתימות של אזרחים שתמכו בו לכאורה כמועמד לראשות הממשלה בבחירות שהתקיימו במאי 1999.

 

את כתב האישום המתוקן הגיש לבית משפט השלום בפתח-תקווה עו"ד אילן שדי מפרקליטות מחוז מרכז, נגד הרב בא-גד ששימש ראש ישיבת "נחלים", ונגד ארבעה נאשמים נוספים: הרב אריה צוריאל מפתח-תקוה, אליעזר בר-יוחאי ונסים כהן מטבריה ורחמים זוגייר מראש-העין. בכתב האישום נטען כי התנאי להגשת מועמדות לתפקיד ראש הממשלה היה תמיכתם של 50 אלף אזרחים, או של 10 חברי כנסת מכהנים. המועד האחרון להגשת המועמדות באמצעות רשימות התומכים היה סוף מארס 1999.

 

באישום הראשון נטען כי בא-גד - באמצעות אחד הנאשמים - ביקש משני קטינים להצהיר בפני עו"ד כי אספו את החתימות של בעלי זכות הבחירה. הקטינים קיבלו חוברות ופלטי מחשב מצוריאל, שביקש מהם להעתיק פרטים של בעלי זכות בחירה, ולחתום לצד השמות. לאחר מילוי 35 חוברות בחתימות תומכים, הן הועברו לבא-גד. חתנו ראה את החתימות ואמר כי ועדת הבחירות לא תאשר אותן, מכיוון שהן זהות. בא-גד השיב לו כי עובדה זאת אינה מעניינת אותו, מכיוון שעו"ד חתם, והוא עצמו לא מבקר המדינה. בכתב האישום נטען כי במעשיו זייף בא-גד חתימה של בעלי זכות בחירה בחוברות בנסיבות מחמירות תוך שהוא מתעלם מהמעשים.

 

באישום נוסף נטען נגד בא-גד כי לאחר שצוריאל הבהיר לו שחסרות הצהרות בפני עו"ד לגבי 30 אלף חתימות, פנה צוריאל לאדם אחר והציע לו להצהיר בכזב בפני עו"ד שהוא זה שאסף את החתימות. מאוחר יותר מסר צוריאל את החוברות לבא גד ודרש ממנו 200 אלף שקל. בא-גד סירב לסכום. בהמשך נסע בא-גד לכנסת, מסר 127 חוברות ובהן 62 אלף חתימות תומכים - רובן מזויפות - והציג את מועמדותו לראשות הממשלה.

 

התובע טען בדיון שלפי עסקת הטיעון, בא-גד יודה והתביעה תגביל עצמה לעונש של חצי שנת מאסר בפועל, מאסר על-תנאי וקנס. אם ימצא כי בא-גד כשיר לבצע עבודות שירות - התביעה לא תתנגד לכך. לאחר שהוצגה עסקת הטיעון, החליטה השופטת ליה לב-און להרשיע את בא-גד, וציינה בפניו כי בית המשפט אינו כבול להסדר הטיעון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
הרב בא-גד
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים