שתף קטע נבחר

ביבי יצא לדרך: מנסה להעביר אליו תומכי סילבן

"בליצקריג" - כך מגדירים מקורביו של יו"ר הליכוד את פתיחת הקמפיין, במסגרתו מקיימים יועציו שיחות עם פעיליו של יריבו לקראת הפריימריז הקרובים

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, לא מבזבז זמן. ימים ספורים לאחר שהודיע כי בכוונתו להקדים את הפריימריז בתנועה לחודש ספטמבר, החלו אנשיו לפעול להקמת מטה ולהחלשת מטהו של היריב - סילבן שלום. גורמים בסביבתו הקרובה של נתניהו אמרו הערב (ה') ל-ynet כי ביומיים האחרונים מקיימים יועציו אינספור שיחות עם פעילים של סילבן שלום ברחבי הארץ בניסיון לשכנע אותם להעביר את תמיכתם אל היו"ר.

 

לטענת גורם המקורב ליו"ר הליכוד, במקרים רבים הודיעו תומכיו של שלום כי הם נענים להצעה, עוברים צד ומצטרפים לנתניהו. בסביבתו של נתניהו מכנים את המהלך "בליצקריג" (מלחמת בזק) שנועד למעשה לפרק כבר בתחילת המירוץ את מטהו של שלום ולפגוע ביכולתו של מספר 2 בליכוד לנהל קמפיין אפקטיבי בזמן הקצר יחסית שנותר עד הבחירות עצמן. "התחלנו לפעול באופן מיידי במהלכי בזק כדי להעביר כמה שיותר אנשים של סילבן שלום אלינו", אמר גורם מקורב.

 

נתניהו מקים את מטה הבחירות שלו במרחק קצר ממצודת זאב בתל אביב, זאת בשל העובדה כי אין יו"ר הליכוד רשאי לנהל את מסע הבחירות שלו מתוך בניין התנועה. נפתלי בנט מונה כראש המטה.

 

גורמים המקורבים ליו"ר הליכוד אמרו כי בכוונתם להשתמש בכסף שיוקצב לקמפיין כדי לנהל מערכת בחירות "כאילו לאומית". גורם במטהו של נתניהו: "חבל לבזבז את הכסף רק על הבחירות בליכוד. אנחנו רוצים לנצל את הפלטפורמה הזאת ולהתכונן כבר לבחירות הכלליות שיבואו, לכן את הכסף נשקיע בקמפיין שייראה כמו מסע בחירות לאומי שכבר יציב את נתניהו כמועמד בולט לראשות הממשלה".  

 

ממטהו של סילבן שלום נמסר כי "ישנה היענות גדולה של אנשי נתניהו שעוברים לסילבן שלום. אין ספק כי הסיפור הוא עוד אחד מילקוט הכזבים של מר נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. שולח זרועות?
צילום: חיים צח
שלום. מה תהיה התגובה?
צילום: דודי ועקנין
מומלצים