שתף קטע נבחר

ערבי מערערה הודה: התכוונתי לבצע פיגוע

המשטרה מדווחת כי תושב ערערה בן 23, שנעצר אתמול לאחר שדקר חייל במברג וניסה לחטוף את נשקו בצומת כרכור, הודה שביקש לבצע פיגוע. החשוד סיפר שהתכוון לנקום בכך על מות קרובו, נדים מלחם בן 28, שנורה למוות לפני שנה וחצי בידי שוטרים

תושב ערערה בן 23 שנעצר לאחר שפצע במברג חייל בצומת כרכור וניסה לחטוף את נשקו הודה בחקירתו כי התכוון לבצע פיגוע באמצעות הנשק. לדבריו, ביקש לנקום על הריגת קרוב משפחתו לפני כשנה וחצי, שנורה למוות בידי שוטר מג"ב. המשטרה תבקש הבוקר (יום ו') מבית משפט השלום בחדרה להאריך את מעצרו.

 

בחקירתו, קשר עצמו החשוד למעשה, וסיפר כאמור כי ביקש לנקום על מותו של נדים מלחם, בן 28 מערערה, שנורה בידי שוטרים שהגיעו לבצע חיפוש בביתו בחודש ינואר 2006. האירוע הוביל למהומות באזור ואדי ערה. החשוד סיפר שהגיע לצומת כרכור ושם הבחין בחייל קטן מידות יחסית. הוא העריך שיוכל להתמודד איתו ואז ניגש בכוונה לחטוף את נשקו, לירות בו ולהרוג אותו. לאחר רצח החייל, סיפר החשוד שהתכוון לברוח עם הנשק ולמכור אותו. 


החייל שנפצע בצומת כרכור (צילום: יואב גלזנר)

 

החשוד נעצר הודות לעירנותו של מאבטח שהבחין בו בכניסה המזרחית לחדרה והזעיק את המשטרה. במשטרה מעריכים כי החשוד הסתתר באזור ורק בלילה העז לצאת ממחבואו. מאבטח של חברת שמירה שעודכן בחיפושים אחר החשוד הבחין בו, עיכב אותו והזעיק את המשטרה.

 

מפקד משטרת חדרה, סגן-ניצב בועז גולדברג, אמר כי החשוד היה נחוש לבצע את פיגוע הנקמה: "תושייתו של החייל שנאבק והתנגד לחטיפת נשקו מנעה אסון כבד. אם החשוד היה מממש את תוכניתו, חוטף את הנשק ויורה בחייל ולכל עבר היו חלילה קורבנות רבים. החשוד סיפר הכל בחקירה". בצומת כרכור, שבו התבצע ניסיון הפיגוע יש מרכז קניות גדול "אלונית", שאותו פוקדים אנשים רבים. "אם החשוד היה יורה לכל עבר, אנשים רבים במרכז הקניות היו עלולים להיפגע", אומרים במשטרה. 

 

מאיר כהן, שהיה עד לניסיון חטיפת הנשק, סיפר ל-ynet על האירוע: "הערבי הצליח לקרוע את הרצועה של הנשק שהיה ברשות החייל. החייל משך את הרובה מהקנה והחוטף מהקת. ירדתי מהרכב ודרכתי את האקדח שהיה ברשותי - הערבי הבחין בנו ונמלט בין המכוניות".

 

כהן, בן 31, היה בדרכו לעבודה כאשר הבחין בהמולה בצומת. "מרחוק זה נראה כמו קטטה, אבל שהתקרבתי לצומת הבחנתי באדם שחום עור בעל זקן, החבוש כיפה גדולה, מנסה לחטוף נשק מחייל. מייד הבנתי שמדובר באירוע חריג. מכיוון שאני עסקתי באבטחה ויש לי ניסיון. ירדתי מייד מהרכב על מנת לעזור לחייל".

 

על רגעי ההשתלטות, מספר כהן: "הוא היה במרחק של 20 מטרים מאיתנו, רדפנו אחריו ותוך כדי ריצה ראיתי את החייל שלצדי כשהוא מכוון אליו את הנשק ורוצה לירות. מכיוון שבאותו הכיוון היו אזרחים צעקתי לו שלא ירה כדי שחפים מפשע לא יפגעו והרמתי לו את הנשק כלפי מעלה. הערבי הצליח לברוח מאיתנו ולהיעלם. פרקנו את כלי הנשק וחזרנו לצומת כדי לטפל בחייל שנפצע באורח קל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החייל שנפצע באירוע
צילום: יואב גלזנר
צילום: רענן בן צור
פיגוע נמנע. מפקד משטרת חדרה
צילום: רענן בן צור
מומלצים