שתף קטע נבחר

"עופר דקל דיווח על התקדמות סביב החטופים"

העיתון הפלסטיני "אל-איאם" מפרסם כי מקורות בכלא הדרים סיפרו כי הממונה על הטיפול בסוגיית שחרורם של גולדווסר ורגב העביר מסר על התקדמות לקראת עסקה, בפגישה שקיים עם המחבל סמיר קונטאר. לפני ימים אחדים פורסם כי דקל נפגש עם אסירי חמאס. לידיעה אין אישור ממקור אחר

הממונה על הטיפול בסוגיית השבויים והחטופים, סגן ראש השב"כ לשעבר עופר דקל, נועד לאחרונה ביחידות עם רוצחם של בני משפחת הרן, האסיר הלבנוני סמיר קונטאר. על הפגישה דיווח היום (שבת) העיתון הפלסטיני "אל-איאם". במשרד ראש הממשלה הכחישו את הדיווח. עם זאת אישרו כי לפני ימים אחדים התקיים מפגש בין דקל לאסירים מנהיגי חמאס בכלא הדרים. גם "אל איאם" מדווח על כך, לצד דיווח מוקדם יותר שהופיע השבוע בנושא ב"הארץ".

 

על פי העיתון, דיווחו מקורות בכלא הדרים כי דקל הודיע לקונטאר בפגישתם לפני כעשרה ימים כי הושגה התקדמות עם חיזבאללה בנוגע לעסקה סביב שחרורם של שני חיילי צה"ל, אהוד גולדווסר ואלדד רגב, זאת באמצעות מתווך גרמני.

 

באותה נשימה ציין דקל כי המכשול העיקרי העומד בפני סיכום העסקה הוא דרישת חיזבאללה לכלול בה גם אסירים פלסטינים. אותם מקורות ציינו כי ההעברה השבוע של ארבעת האסירים הירדנים מבתי הכלא בישראל לידי ירדן מעידה כי הצדדים מתקרבים לסיכום - הן בנושא גולדווסר ורגב והן בנוגע לעסקת שליט.

 

עוד דווח כי במקביל לפגישות אלה ביקר דקל גם בקהיר, שם שב ועסק בסוגיית שחרורו של שליט. לביקורו בכלא הדרים הגיעו בכירי אסירי החמאס היושבים בכלא. לפי אותם המקורות, בישר דקל לאסירים מטעם חמאס שהושגה התקדמות גם בנוגע לעסקת שליט וכי כמה מן הנוכחים בחדר ישוחררו במסגרת העסקה. עם זאת, הוסיף, יהיו כאלה שיועברו לחו"ל לתקופה "קצובה ביותר" ואחר כך ישובו לשטחים.

 

בתוך כך ציין גורם העוקב אחר הטיפול בעסקת שליט כי הדיווחים שנפוצו בימים האחרונים ולפיהם מנהיגי האסירים מטעם חמאס בבתי הכלא מנהלים מו"מ עם ישראל, אינם נכונים. דיווח ברוח זו פורסם אתמול בעיתון אל- חאליג' היוצא לאור באמירויות. "(הדיווח לפיו) האסירים החלו לנהל מו"מ עם ישראל סביב עסקת שליט אינו נכון לחלוטין וכמו כן זה לא נכון שמדובר במגעים מדיניים. הנהגת חמאס בדמשק היא הגורם היחיד שעוקב אחרי העסקה הזאת ומנהל מגעים בעניינה ומצרים היא המתווכת היחידה בין הצדדים. כל השאר הם רק פטפוטים בתקשורת", אמר הגורם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דקל. נפגש עם קונטאר
צילום: אורן אגמון
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב חייל חטוף חטיפה האמר מלחמה בצפון לבנון
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אהוד גולדווסר
מומלצים