שתף קטע נבחר

סוריה מקשיחה את הצנזורה על האינטרנט

השכנה הצפונית מקשיחה את הגישה: אתרים עצמאיים המתנגדים למשטר, אתרים של עיתונים יומיים גדולים ואפילו מיילים ב-Hotmail חסומים לגלישה בסוריה

הסלמה במגבלות על האינטרנט בסוריה. השכנה הצפונית חסמה את הגישה לאתרים שהעבירו ביקורת על השלטון, ביניהם כמה אתרים של עיתונים יומיים מובילים, כך מסר ארגון זכויות אדם סורי בסוף השבוע.

 

בין האתרים שנחסמו בגבולות סוריה: אתר בבעלות סעודית אתר החדשות הפאן-ערבי "אלשרק אלאוסט" (המשוייך לתנועה הקוראת לאיחוד מדיני, חברתי וכלכלי בין העמים והמדינות הערביות במזרח התיכון) והעיתון "אל מוסתקבל" ("העתיד") מבירות, המנוהל על-ידי משפחתו של רפיק אל-חרירי, ראש ממשלת לבנון לשעבר

שנרצח. הדיווחים על הצנזורה התקבלו מהארגון הלאומי לזכויות אדם שפועל בסוריה.

 

לא רק אתרים שמביעים מורת רוח מהמשטר חסומים לגלישה: החל מה-17 ביולי בשנה שעברה נחסמות בסוריה הודעות דואר אלקטרוני שנשלחות באמצעות Hotmail, שירות המייל של מיקרוסופט, הוסיף הארגון.

 

"מאז שהרשויות חסמו שרשרת של אתרים עצמאיים חלה נסיגה מתמדת בחופש האינטרנט בסוריה", טוענת הקבוצה. בנובמבר 2005 הגדיר ארגון נוסף, "עיתונאים ללא גבולות", את סוריה כאחת מ-15 אויבות האינטרנט בעולם. סוריה שוהה מאז ברשימה לצד בורמה, סין, קובה, איראן, נפאל ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר העיתון של משפחתו של רפי אל-חרירי נחסם לגלישה
צילום: איי אף פי
מומלצים