שתף קטע נבחר

סילבן שלום שוקל שלא להתמודד בפריימריז

שלום, מספר 2 בליכוד, שוקל שלא להתמודד כלל בפריימריז שמבקש נתניהו לקיים בספטמבר. מקורביו מספרים ל-ynet: במצב שכזה, ישארו במירוץ רק נתניהו ופייגלין - והבחירות יקבלו פחות לגיטימציה

חבר הכנסת סילבן שלום, יריבו המרכזי של בנימין נתניהו על ראשות הליכוד, שוקל בימים אלו אם בכלל להתמודד בפריימריז לראשות התנועה. מקורביו של שלום אישרו הערב (יום א') בשיחה עם ynet את הדברים. מחר יכנס שלום מסיבת עיתונאים שבה יודיע על החלטותיו - ייתכן שיפרוש, או יציב אולטימטום לדחיית הבחירות.

 

שלום, ששוריין כמספר שתיים בליכוד, הביע מורת רוח מן ההחלטה האחרונה של יו"ר התנועה, בנימין נתניהו, לקיים את הבחירות בתחילת חודש ספטמבר. בימים האחרונים הוא מקיים התייעצויות אינטנסיביות, שבהן הועלו כמה אפשרויות פעולה על ידי מקורביו. לפי אחת מהאפשרויות, יודיע שלום כי בתנאים שקבע נתניהו, ובזמן הקצר שנותר עד הבחירות, לא ניתן להיערך כראוי, ולכן - שלום לא מתכוון להתמודד. אפשרות זו תאפשר לשלום להחליש את הלגיטימיות של הבחירות, ולמעשה, הן יתקיימו רק בין נתניהו ובין משה פייגלין, יו"ר חטיבת המנהיגות היהודית בליכוד. שלום צפוי לקבל החלטה סופית הלילה, או לכל המאוחר מחר בבוקר, בהתייעצויות נוספות שיקיים עם מקורביו.

 

עוד אפשרויות שהועלו בהתייעצויות שקיים סילבן שלום הן להמשיך ולהפעיל לחץ על נתניהו כדי שיסכים לקיים את הבחירות בחודש אוקטובר; לקיים קרב במרכז הליכוד ביום שלישי ולהציג הצעת החלטה אחרת, ובה מועד דחוי לפריימריז.

אפשרות זו היא בעייתית, שכן אם יפסיד שלום במרכז, הרי שלא תהיה לו ברירה אלא להתמודד במועד שרוצה נתניהו. בסביבתו של שלום היו גם שהציעו לו להסכים על מועד הבחירות בספטמבר, ולהתמודד בכללים שקבע נתניהו.

 

"האפשרות לא להתמודד היא אפשרות שהועלתה על ידי חברים רבים", אומר גורם בסביבתו הקרובה של סילבן שלום. "אם הוא לא יתמודד, אנחנו יוצרים מצב שבו נתניהו מתמודד מול פייגלין, וזה מצב לא מי יודע מה טוב מבחינתו". הגורם ציין כי בימים האחרונים נעשו ניסיונות להפעיל לחצים על נתניהו כדי שיסכים לשנות את מועד הבחירות. "הבעיה היא לא נתניהו. הבעיה היא האנשים שסביבתו, שלא נותנים לו לשנות את התאריך", אמר גורם המקורב לשלום. הגורם אמר גם כי "צריך לקחת בחשבון שאם מפסידים במרכז, אז לא תהיה לנו ברירה אלא להתמודד בספטמבר. הכדור כרגע אצל ביבי, ואנחנו מקווים שהוא לא יוכיח שהוא מפחד לדחות את הבחירות בחודש אחד".

 

ממטהו של סילבן שלום לא נמסרה תגובה לדיווח. יצויין כי בסביבתו של יו"ר הליכוד ניסו היום לבדוק כיצד יפעל שלום, מתוך חשש כי אכן יפרוש מן המירוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום. שוקל
צילום: דודי ועקנין
ראש בראש מול פייגלין? נתניהו
צילום: יואב גלאי
צילום: ירון ברנר
המנצח הגדול? פייגלין
צילום: ירון ברנר
מומלצים