שתף קטע נבחר

רמון: קונדה הוא כאח לי - אבל לא ידעתי דבר

המשנה לרה"מ מתייצב לימין גיסו לשעבר, שלפי החשד, הזמין את המעקב נגד המתלוננת ה': "לעתים היה נדמה כי הוא לוקח את תוצאות המשפט יותר קשה ממני; הן עלו לו בבריאותו". אך באותה נשימה, מבהיר רמון: "לא ידעתי על החקירה, ודאי לא הבעתי הסכמה. מתנצל על עוגמת הנפש"

בדיוק כשביקש לפתוח דף חדש בקריירה, ולשים את השנה הקשה שעבר מאחור - "התפוצצה" פרשת המעקב אחר ה', והחזירה את תיק רמון לכותרות.

 

על פי החשד, אפרים קונדה, גיסו לשעבר של רמון, שכר את שירותיו של משרד החקירות ויצמן-יער כדי להתחקות אחר המתלוננת נגד השר. אתמול נחקר קונדה במשטרה, והחוקרים הגיעו גם למשרד החקירות עצמו.   

 

הבוקר שיגר רמון, המשנה הטרי לראש הממשלה, תגובה מסודרת מטעמו. ראשית

 התייצב לימינו של המקורב: "אפרים קונדה, ללא קשר להיותו גיסי לשעבר, הוא כאח לי", אמר. "בשנה האחרונה גייסתי לא פעם את שארית כוחותיי כדי להרגיע את קונדה, ולעתים היה נדמה לי כי הוא לוקח את תוצאות המשפט יותר קשה ממני. אלה המכירים אותו יודעים שתוצאות המשפט עלו בבריאותו".

 

ואולם, השר רמון טוען בתוקף כי לא ידע על מעשיו של קונדה, בכל הנוגע לפרשה: "לאחר הכרעת הדין, שמתי את הפרשה מאחוריי. לכן הופתעתי לשמוע כי התנהלה חקירה פרטית. באופן חד-משמעי: לא ידעתי על הזמנת החקירה ולא על כך שהתקיימה, ובוודאי שלא הבעתי הסכמה לכך".

 

לבסוף מבקש רמון את מחילתה של ה', בה - לפי הרשעת בית-המשפט - ביצע מעשה מגונה: "אם נגרמה למתלוננת עוגמת נפש, אני מתנצל על כך. אני בטוח שכוונתו של קונדה הייתה טובה והוא פעל מתוך אמונה שהפרשה גרמה לי עוול ורצון לחשוף את האמת כפי שהוא יודע אותה".

 

בתוך כך, התייחסו חברות הכנסת זהבה גלאון (מרצ), שלי יחימוביץ' (עבודה) ולימור לבנת (ליכוד) להתפתחות בפרשת רמון ואמרו כי המעקב אחר המתלוננת הוא עוד נדבך בהפיכת חיי המתלוננות לסיוט. "אנו עדים לאדם רב כוח, שהוא וסביבתו משקיעים מאמצים אדירים בניסיון להכפיש את הקורבנות. רמון אינו יכול לכהן כשר", מסרו השלוש. ח"כ יצחק לוי (האיחוד הלאומי-מפד"ל) הודיע כי יגיש הצעת חוק הקובעת כי מי שהורשע בעבירות מין, גם אם נקבע שבעבירות אלה לא היה קלון - לא יוכל להתמנות לשר

 

קואליציית ארגוני הנשים מסרה כי חשיפת הטרדת המתלוננת בפרשת רמון אינה מפתיעה. "רמון ממשיך להתנהל כמו עבריין מין ממוצע: מבצע מעשה מגונה, מכפיש את הנפגעת, לא לוקח אחריות על העבירה שביצע וממשיך באופן אובססיבי לנסות לערער את האישה בה פגע. כמו כל עבריין מין, יש להרחיקו מעמדת השררה שלו", נמסר בהודעת הקואליצייה.

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמתי את הפרשה מאחור: רמון
צילום: ניב קלדרון
עלה לו בבריאות: אפרים קונדה
צילום: גלעד קוולרצ'יק
בעלי משרד החקירות ויצמן-יער
צילום: שאול גולן
מומלצים