שתף קטע נבחר

"חוק בשארה" אושר טרומית; סלאח - לא מחוץ לחוק

הצעת החוק להוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק - נפלה בקריאה ראשונה. ישראל כץ: "התנהגות הממשלה היא מחדל אסטרטגי חמור". במקביל - אישרה הכנסת בקריאה טרומית את "חוק בשארה", השולל הטבות מח"כים שחשודים בפגיעה בביטחון המדינה

הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית לא יוצא מחוץ לחוק – כך קבעה היום (ד') מליאת הכנסת שדחתה הצעת חוק בעניין שהוגשה בידי ח"כ ישראל כץ (ליכוד). 46 חברי כנסת התנגדו להצעה, 26 תמכו וח"כ אחד נמנע. הצעת החוק הוגשה בעקבות דברים שאמר סלאח, בעת המשבר האחרון סביב עבודות הבנייה בשער המוגרבים.

 

יצוין כי גם שר המשפטים דניאל פרידמן התנגד לחוק, אף שלא השתתף בהצבעה, מכיוון שאינו חבר כנסת. בעקבות ההחלטה תקף ח"כ כץ בחריפות את הממשלה וטען כי "התנהגות הממשלה היא מחדל אסטרטגי חמור, שמאפשר לסלאח וחבריו לנצל את הדמוקרטיה הישראלית כדי לנסות להרוס אותה מבפנים כפי שקרה במקומות אחרים בעבר".

 

ח"כ כץ אומר עוד: "בהמשך להשתלטות החמאס על עזה - מדיניות הממשלה עלולה להוביל להשתלטות החמאס גם על ערביי ישראל וזאת בניגוד לירדן, מצרים ולמדינות ערביות נוספות, בהן נוהגים בתנועות האיסלאם הקיצוניות ביד קשה ואוסרים על קיומן בחוק".

 

השר ראלב מג'אדלה (עבודה) בירך על דחיית החוק ואמר: "צר לי שישראל כץ עושה קמפיין פריימריז בליכוד על חשבון הערכים הדמוקרטיים של מדינת ישראל".

 

כזכור, השייח' ראאד סלאח וכמה מאנשיו נעצרו לפני כארבע שנים, בעוד מערכת הביטחון מייחסת להם עבירות חמורות של הלבנת כספים בשירות החמאס. לבסוף - נחתמה עם אנשי התנועה עיסקת טיעון והם הורשעו במגע עם סוכן חוץ, ובאישומים כלכליים: עשיית פעולה ברכוש אסור, הלבנת הון והחזקת קרנות עבור התאחדות בלתי מותרת. אנשי התנועה ריצו מאסר מופחת ושוחררו מאז.

 

אושר בטרומית: בשארה לא יקבל הטבות

ומנגד - מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעת חוק הקובעת כי חברי כנסת מכהנים וכאלו שכבר אינם במשכן החשודים, לפי הודעת היועץ המשפטי לממשלה, בעבירה חמורה נגד בטחון המדינה – לא יקבלו תשלומי שכר או דמי גמלה כל עוד הינם בגדר חשודים. הצעת החוק הוגשה בעקבות "פרשת בשארה". בעד הצעת החוק הצביעו 22 ח"כים ונגדה הצביעו 12 ח"כים.

 

יוזם הצעת החוק, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) אמר: "זהו אבסורד שחבר כנסת הנבחר לשרת בנאמנות את ישראל ופועל נגדה ייהנה מהטבות שנצברו לזכותו עקב עבודתו כנציג ציבור בפרלמנט הישראלי".

 

רותם הסביר כי להצעת החוק קדם מו"מ עם משרד המשפטים, במטרה לאשר את החוק בתמיכת הממשלה. "לצערי, ועדת השרים התנגדה להצעת החוק, ואני שמח שלמרות זאת חברי הכנסת הוכיחו את נאמנותם למדינה ולפרלמנט. בכוונתי לקדם במהירות את המשך הליכי החקיקה", הבטיח.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ראאד סלאח. חוקי
צילום: גיל יוחנן
ח"כ כץ. כועס
צילום: ניב קלדרון
מומלצים