שתף קטע נבחר

השר רפי איתן יקבל את תיק ירושלים

מחליפתו בתפקיד של השר יעקב אדרי, השרה רוחמה אברהם-בלילא, לא תקבל את תיק ירושלים ותסתפק בקישור הממשלה והכנסת. ל-ynet נודע כי תיק ירושלים יעבור לרפי איתן. בנוסף, ימשיך אדרי לעמוד בראש הוועדות לענייני טקסים ולחגיגות 60 שנה למדינה. אברהם לא מתכוונת להיאבק

נספח אחרון לסבב התיקים: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מתכוון להעביר את תיק ירושלים לשר לענייני גמלאים, רפי איתן - כך נודע ל-ynet. את התיק החזיק עד כה שר הקליטה החדש, יעקב אדרי. אולם מחליפתו של אדרי בתפקיד, השרה המגשרת בין הממשלה לכנסת, רוחמה אברהם-בלילא, אינה מתכוונת להיאבק בהחלטה.

 

עם ביצוע סבב התיקים הגדול בממשלה בשבוע שעבר, הותיר אולמרט את תיק ירושלים בידיו של אדרי. בנוסף ממשיך אדרי לעמוד בראשות ועדת השרים לטקסים ולסמלים ולשמש כיו"ר ועדת השרים לחגיגות שנות ה-60 למדינת ישראל. זאת למרות שקיבל את האחריות על משרד הקליטה ועל המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

ל-ynet נודע כי בימים אלה החל השר איתן מהגמלאים בהליך חפיפה עם השר אדרי מקדימה בנושא תיק ירושלים. על-פי הערכות צפוי אולמרט להביא בישיבת הממשלה הקרובה, או בזו שאחריה, להחלטת הממשלה את העברת תיק ירושלים לידי איתן.

 

בינתיים לא מתכוון אולמרט להעביר לידי השרה אברהם-בלילא את ראשות ועדת השרים לטקסים ולסמלים ואת ראשות הוועדה לחגיגות ה-60 למדינת ישראל. כך שבפועל השר אדרי האחראי על שני משרדי ממשלה ימשיך להחזיק בתפקידים אלו.

 

אברהם-בלילא, אשר נכנסה בימים האלה במלוא המרץ לתפקידה כשרה המקשרת לכנסת סירבה להגיב. השרה החדשה מתמקדת בפעילות לגיבוש מחודש של הקואליציה, אשר הפסידה בשבוע שעבר בשורה של הצבעות בכנסת. אתמול (יום ד'), ביומה הראשון בתפקיד, לא נפלה אף הצעת חוק של הקואליציה, הרבה בזכות פעילותה הנמרצת.

 

בנוסף כינסה אברהם-בלילא את ראשי סיעות הקואליציה, שרים וחברי כנסת סוררים. "לא יעלה על הדעת שקואליציה ובה 78 חברי כנסת תיפול בהצעות חוק מול הליכוד עם 12 חברי כנסת בלבד", הטיחה בהם. השרה החדשה הודיעה לראשי סיעות הקואליציה, שהיא מתכוונת לעקוב מקרוב אחר עבודתם, ותפעיל את מלוא מרותה נגד מי שיפר את המשמעת הקואליציונית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפי איתן. יקבל את תיק ירושלים
צילום: יואב גלאי
אברהם-בלילא. לא תיאבק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים