שתף קטע נבחר

היום: מפלגתו של גאידמק תרשם ברשם המפלגות

"צדק חברתי" תירשם ברשם המפלגות ובמקביל ייערך בירושלים כנס היסוד שלה. לפי שעה לא תיחשף רשימת המועמדים מטעמה לכנסת, שייבחרו על-ידי גאידמק. בסביבת המיליארדר מעריכים: ננגוס בעיקר בישראל ביתנו, קדימה והליכוד

המיליארדר ארקדי גאידמק יקיים היום (ה') בירושלים את כנס היסוד של מפלגתו "צדק חברתי". גאידמק גם ירשום את המפלגה ברשם המפלגות, כנדרש בחוק.  

 

מקורביו של גאידמק אמרו בכנס שייערך היום לא תיחשף רשימת האישים שיתמודדו מטעם המפלגה לכנסת. עם זאת, ישתתפו באירוע פעילים מהעבודה, קדימה, ליכוד ומפלגות נוספות, המעוניינים לקחת חלק במפלגתו של גאידמק.

 

לטענת אנשיו של גאידמק, חברי כנסת רבים המכהנים כיום בכנסת הביעו עניין להצטרף למפלגה ובהם בכירים בקדימה. עוד אמרו אנשי גאידמק כי חברי כנסת רבים ממוצא רוסי הביעו אף הם עניין ואמרו כי יהיו מוכנים לעזוב את מפלגותיהם ולעבור ל"צדק חברתי". בכנס ישתתפו גם אנשי ציבור נוספים.

 

בסביבתו של גאידמק מאמינים כי יצליחו לנגוס באופן משמעותי באלקטורט של ישראל ביתנו, קדימה והליכוד. על-פי סקרים שנערכו לאחרונה עבור גאידמק, צפויה לו הצלחה משמעותית במיוחד במגזר הרוסי. לפי שעה, התקנון של המפלגה החדשה קובע כי גאידמק הוא שיקבע את רשימת המועמדים לכנסת ואת העומד בראש, ללא בחירות פנימיות.

 

גורמים במערכת הפוליטית העריכו כי הסקרים שמהם נהנה כרגע גאידמק ישתנו לקראת הבחירות ומספר המנדטים שנראה בהם יירד באופן משמעותי. עם זאת בסביבתו של גאידמק משוכנעים כי יצליחו לקבל מנדטים רבים בבחירות הבאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק, האיש והמפלגה
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים