שתף קטע נבחר

נתניהו: "ייתנו קטיושות – יקבלו באבי אביהם"

יו"ר הליכוד סייר היום בגליל העליון, והתייחס ללקחי מלחמת לבנון השנייה ולשיקום יישובי הצפון: "אני לא מבין איך שנה אחרי, לא מצליחים למצוא תקציב של כמה עשרות מליונים על-מנת לשפץ את המקלטים"

"אתם זוכרים מה שאמרתי פעם: יתנו – יקבלו, לא יתנו - לא יקבלו. לצערי המשוואה הזו נשברה בקיץ שעבר, והיום היא חייבת להיות ברורה. ייתנו קטיושות – יקבלו בחזרה באבי אביהם" - כך אמר היום (ה') יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, בסיור שקיים בגליל העליון במלאת שנה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה. לנתניהו נלוו ח"כ ישראל כץ ואלוף פיקוד הצפון לשעבר, יוסי פלד.

 

נתניהו החל את הסיור בנקודה 105 על הגבול, שבה נחטפו שני חיילי צה"ל, אהוד גולדווסר ואלדד רגב. לאחר מכן הגיע לקריית-שמונה, העיר שספגה במלחמה כרבע מכלל רקטות הקטיושה שנורו על הצפון. במפגש עם פעילי תנועתו הזכיר נתניהו: "ערב בחירות 1999 ירה חיזבאללה רקטות קטיושה לעבר קריית-שמונה. הוריתי לחיל האוויר להגיב בעוצמה, ובתוך דקות אחדות ביירות נותרה בעלטה. אנחנו גבינו את המחיר מיד, ועד קיץ 2006 זה הוכיח עצמו".

 

יו"ר הליכוד ציין כי הוא רואה קשר ישיר בין מה שהתרחש בקיץ שעבר לתהליכים שקדמו לו: "ישנו חוט שני בין היציאה החפוזה מלבנון ב-2000, להבלגה על חטיפת החיילים הראשונה שהתבצעה בגבול באותה שנה, ובהמשך, לחטיפה האחרונה ולמלחמה שפרצה בעקבותיה. שוחחתי היום עם משפחות החטופים, חיזקתי אותם, ואני מקווה שיום אחד נוכל להיות אנשי בשורה".

 

בהמשך הסיור ביקר נתניהו במקלטים, שאי-מוכנותם למערכה אפשרית בעתיד נדונה בהרחבה בעת האחרונה. "אני פשוט בתימהון מוחלט", אמר נתניהו. "מרבית המקלטים פה שופצו בסיוע כספים שניתרמו מהעם היהודי, ולא על-ידי מדינת ישראל. בניית גדר ההפרדה עלתה 10 מיליארד שקל. בזמנו הצלחנו למצוא לכך תקציב מחוץ למסגרת המתוכננת. אני לא מבין איך שנה אחרי, לא מצליחים למצוא תקציב של כמה עשרות מליונים על-מנת לשפץ את המקלטים בכל אזור הצפון. התשובה ברורה: ככה הדברים נראים כשאין תוכנית, וכשאין ניהול טוב של המערכה".

 

נתניהו העריך כי הבחירות הכלליות יתקיימו ב-2008, וכי פרסום מסקנותיה המלאות של ועדת וינוגרד ישנו את המפה הפוליטית. לאחר הביקור בקריית-שמונה המשיך נתניהו לצפת, שם נפגש עם תושבים ופעילים ובחן את השינויים שחלו בעיר מאז שהמלחמה תמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אין ניהול טוב של המערכת". נתניהו
צילום: חיים צח
מומלצים