שתף קטע נבחר

שר הקליטה אדרי: לבחון את חוק השבות

"יש זיופים, ברור שלחלק מהעולים אין שום קשר ליהדות", אומר שר הקליטה החדש - ומבטיח להגיש לממשלה, לאחר התייעצויות עם אישים בארץ ובעולם, הצעה מסודרת לתיקון

"לשקול מחדש את מתכונתו של חוק השבות" - זו הקריאה שיוצאת היום (ב') מפיו של שר הקליטה החדש, יעקב אדרי. "לדבריו, יש לבצע תהליך בדיקה מקיף עם כל הגורמים הרלוונטים כדי לבחון את מהות החוק הנוכחי".

 

על שום מה מבקש השר לבחון שוב את החוק, שמסעיר את המערכת המדינית, הפוליטית והמשפטית בישראל מאז קום המדינה? "אני חושב שיש לשקול את כל הנושא מחדש בגלל היקפי הזיופים, וכי ברור שחלק מהעולים - לא זו בלבד שאינם יהודים, אלא שאין להם שום קשר, לא ישיר ולא עקיף, ליהדות".

 

"לאחר בחינת הנושא", הבטיח אדרי, "נביא הצעה מסודרת ומגובשת לממשלה - אבל זאת אך ורק לאחר התייעצות ודיונים עם כל הגורמים היהודיים בארץ ובעולם, וכל הגופים הקשורים לעניין".

 

את הדברים אמר השר באירוע שהתקיים בכנסת, לרגל 30 שנה להיווסדה

 של ועדת העלייה והקליטה. גם ראש הממשלה השתתף באירוע, ואמר: "אנחנו מומחים בינלאומיים ביכולת שלנו לייסר את עצמנו בכישלונותינו - אך אני לא מכיר מדינה אחת בעולם שהייתה עושה מה שישראל עשתה בתחום הקליטה המהותית של יהודים שהגיעו לכאן. אני זוכר את גל העולים האדיר ששטף אותנו, את הקושי האדיר לתת מענה לכל המצוקות - ורואה קליטה מהותית".

 

יו"ר הכנסת, דליה איציק, הזכירה כי "למרות הניסיון המצטבר והלקחים שלמדנו ועוד נלמד, יש לנו, כמדינה וכחברה, עוד הרבה מה לשפר ולקדם בתחום המודעות לצרכי העולים, כדי להקל כמה שיותר על התהליך הרגיש הזה. אסור לנו לשכוח כי 'מעולה לעולה כוחנו עולה' - זו אינה קלישאה. אין תחום בו לא תורמת אוכלוסיית העולים את תרומתה, ההולכת ומתרחבת בחלוף השנים, לבניין המדינה. ביום חג זה, ראוי שנזכור זאת, ונזכיר לעצמנו כי קליטת העלייה בישראל הייתה ונותרה משימה לאומית ממדרגה ראשונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תיקון: אדרי
צילום: דודי ועקנין
צילום: אלי אלגרט
צילום ארכיון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים