שתף קטע נבחר

אילון: אתקשה לסרב למינוי כשר לענייני העורף

אילון וברק עדיין לא קיימו כל מגעים בעניין, אך יתכן כי המסר של אילון יפתח ציר הידברות חדש בינו ליו"ר מפלגתו. המסר מגיע יום לפני פרסום דו"ח מבקר המדינה שעוסק במוכנות העורף

לקראת דו"ח מבקר המדינה שעוסק במוכנות העורף - ושאמור להתפרסם מחר - אומרים הערב (יום ג') בסביבתו הקרובה של ח"כ עמי אילון (העבודה) כי אם יוצע לו לכהן כשר ללא תיק בממשלה עם אחריות על פיקוד העורף ושיקום העורף, הרי שהוא יתקשה לסרב. אילון אמר בשיחות סגורות כי כפי שהתקשה לסרב להצעה להתמנות לראש שב"כ לאחר רצח יצחק רבין, כך יתקשה לסרב להצעה מן הסוג הזה גם כיום.

 

עם זאת, מקורביו של אילון הבהירו כי לא נעשתה אליו כל פנייה בעניין, והמגעים בינו ליו"ר העבודה, שר הביטחון אהוד ברק, נפסקו לפני כמה שבועות, כשאילון הודיע כי אין בכוונתו להיכנס לממשלה. באותם ימים הציע ברק לאילון לכהן כשר ללא תיק, ואולם אילון סירב. לדברי מקורביו, הוא דרש מברק לכהן כשר במשרד הביטחון - דרישה שברק דחה בעצמו.

 

ואולם מקורביו של ברק הביעו לאחר הבחירות לראשות המפלגה רצון לראות את אילון בממשלה, ואמרו כי יהיו מוכנים להיענות לכל דרישה שלו. יתכן כי כעת ינסו אנשיו של ברק להכניס את אילון לממשלה, על ידי מינויו לאחראי על העורף.

 

כאמור, עדיין לא התנהלו כל מגעים בין הצדדים בעניין זה, אך יתכן כי המסר של אילון יפתח ציר הידברות חדש בינו לברק. חרף ההגיון שטמון במהלך המדובר, נשאלת השאלה כיצד יתיישב מינוי אפשרי של אילון כממונה על שיקום העורף, עם העובדה כי מי שאמוּן על תחום זה הוא סגן שר הביטחון, ח"כ מתן וילנאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ממתין לטלפון? אילון
צילום: איי פי
אפשרות לציר הידברות חדש? ברק
צילום: איי אף פי
מומלצים