שתף קטע נבחר

בעל מכולת נקנס ב-5,000 שקל על הפקעת מחירים

בית משפט גזר קנס של 5,000 שקל על בעל מכולת ממושב ליד בית שמש, לאחר שפקחי התמ"ת מצאו כי הפקיע מחירים של שלושה מוצרי יסוד: מעדן חלב, אשל ולחם פרוס. בעל המכולת גבה עבור שלושת המוצרים 1 שקל מעל המחיר המירבי

מי אמר שהתמ"ת אינו מטפל בתלונות צרכנים? שופט בית משפט השלום בירושלים יצחק מילנוב גזר קנס של 5,000 שקלים על בעל המכולת "סופר סיני" מהמושב נס הרים שליד בית שמש, באשמת הפקעת מחירים.  

 

לפני כשנה הגיעו למשרד התמ"ת תלונות צרכנים לפיהן בעל המכולת מפקיע מחירים. פקחי התמ"ת מיהרו למושב ומצאו כי אכן, בעל המכולת, ציון סיני, הפקיע מחירים של שלושה מוצרי יסוד: זוג מעדני חלב נמכרו ב-4 שקלים במקום 3.2 שקלים, כלומר, הפקעה של 80 אגורות; אשל נמכר ב-1.5 שקלים במקום 1.35 שקלים - הפקעה של 15 אגורות; ואילו לחם כהה פרוס נמכר ב-5.6 שקלים במקום ב-5.55 שקלים, כלומר, הפקעה של 5 אג'. בסך הכל מצאו פקחי התמ"ת, כי סיני גבה עבור שלושת המוצרים 1 שקל מעל המחיר המירבי.

 

בעקבות בדיקת הפקחים, הגיש התמ"ת נגד סיני כתב אישום בגין "מכירת מצרך במחיר העולה על המחיר הקובע, בניגוד לחוק פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים".

 

אם בעל המכולת לא יוכל לשלם את הקנס, הוא ייאלץ להיכנס לכלא ל-30 ימי מאסר. אם לא די בכך, חתם בעל המכולת על התחייבות למשך שלוש שנים שלא לעבור שוב על אותה עבירה.

 

"חוקרי התמ"ת ימשיכו בביקורות יזומות בנושא הפקעת מחירים, הטעיית צרכנים ועבירות על חוקי הצרכנות, וימשיכו להגיש כתבי אישום במקרה של עבירות על החוק", אומר מנהל מחוז ירושלים במשרד התמ"ת, ישראל משען.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יד קשה. אלפי שקלים על הפקעת מחיר בשקל (צילום אילוסטרציה)
מומלצים