שתף קטע נבחר

יותר מ-29,000 עברייני מין רשומים ב-MySpace

נתון זה גבוה פי ארבעה ביחס למספר עברייני המין ברשת החברתית הפופולרית, שנמסר על ידי החברה לפני חודשיים, כך אמרו בכירים בשתי מדינות בארה"ב

MySpace מצא יותר מ-29,000 עברייני מין רשומים עם פרופילים אישיים ברשת החברתית הפופולריות - יותר מפי ארבעה ביחס לנתון שנמסר על ידי החברה לפני חודשיים, כך מסרו בכירים בשתי מדינות בארה"ב.

 

עורך הדין רוי קופר מצפון קרולינה הוא אחד מעורכי הדין שדרש לאחרונה כי האתר, בבעלות News Corp של רופרט מרדוך, יספק מידע על עברייני המין הרשומים ברשת החברתית, כולל פירוט מקום מגוריהם.

 

לאחר שסירבה בהתחלה למסור את המידע, בנימוק של רצון להגן על זהות החברים בהתאם לחוקי הגנת הפרטיות, MySpace מסרה את הנתונים בעקבות דרישות משפטיות רשמיות שקיבלה.

 

MySpace טענה באותה עת כי כבר מיפתה את עברייני המין במאגר נתונים שהקימה. המאגר כלל 7,000 פרופילים של עבריני מין מתוך 180 מיליון פרופילים באתר. הפרופילים של הגולשים החשודים כעבריינים נמחקו. כעת מתברר כי הנתון גבוה בהרבה - יותר מ-29,000 אלף.

 

"מזועזע והמום"

"אני מזועזע והמום מכך שהמספר גדל כל כך הרבה במהלך פרק זמן כל כך קצר", מסר עו"ד ריצ'ארד בלומנטל ממדינת קונטיקט, אשר אף הוא לחץ על החברה למסור את המידע.

 

MySpace סירבה להתייחס לנתון הגבוה, ומסרה כי היא מתמקדת במאמץ לטהר את הפרופילים באתר מעברייני המין. "אנו שמחים לבשר כי זיהינו והסרנו בהצלחה עברייני מין רשומים מהאתר, ומקווים כי רשתות חברתיות נוספות ילכו בעקבותנו", מסר מנהל האבטחה באתר, המנשו ניגאם, בהצהרה שהכין.

 

קופר לוחץ לחקיקה של חוק מדינתי שיחייב ילדים לקבל את רשות ההורים כתנאי ליצירת פרופילים ברשתות חבריות, ובמקביל דורש מהאתרים לזהות את ההורים בשמם ובגילם, באמצעות מספר כרטיס אשראי ואמצעים אחרים. במקביל, הוא פועל בשיתוף פעולה עם בכירים נוספים במערכת אכיפת החוק כדי להשפיע על MySpace שתיישם מרצונה מערכת לזיהוי גיל באתר.

 

על פי נתונים שאסף קופר, בשנה האחרונה נרשמו יותר מ-100 תקריות פליליות במסגרתן בגירים ניסו לפתות ילדים באתר. לאחרונה הודה גבר מווירגי'ניה בחטיפה של נערה בת 14 אשר פגש ב-MySpace. האתר יישם בעבר שיטות להגנה על ילדים, אך המבקרים אינם מסתפקים בהן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רצון להגן על הילדים
צילום: indexopen
מומלצים