שתף קטע נבחר

בלומנטל לבג"ץ: הפלייה מושחתת - מה פתאום?

סגנית השר לשעבר השיבה לעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון נגד החלטת נשיא המדינה להקל בעונשה. פרקליטהּ כתב בתשובה לבג"ץ: "העותרת לא הניחה כל תשתית עובדתית לטענותיה ולרמיזותיה הקשות"

ח"כ וסגנית השר לשעבר, נעמי בלומנטל, השיבה היום (א') לעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ נגד החלטת נשיא המדינה, שמעון פרס, להקל בעונשה - כפי שפורסם לראשונה ב-ynet בשבוע שעבר. בתשובתה של בלומנטל, שהגיש עו"ד פרופ' אריאל בנדור, נטען בין היתר: "העותרת לא הניחה כל תשתית עובדתית - ולוּ 'ראשית ראיה' - לטענותיה ולרמיזותיה הקשות, בדבר הפלייתה המושחתת לטובה של בלומנטל בהיותה 'משתייכת למִלייה המהווה שכבה חברתית דקה מאוד, של הצמרת הכלכלית והפוליטית של מדינת ישראל'".

 

בלומנטל הורשעה בפברואר 2006 בעבירות של מתן שוחד בחירות, שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. בית המשפט גזר עליה 18 חודשי מאסר - מתוכם שמונה חודשים בפועל - וקבע כי יש בעבירות אלו קלון.

 

נשיא המדינה קיבל את המלצתו של שר המשפטים, דניאל פרידמן, והחליט להקל בעונשה של בלומנטל - שניים מבין חודשי המאסר בפועל שהוטלו יומרו במאסר על-תנאי, וששת חודשי המאסר בפועל שנותרו יומרו בעבודות שירות. התנועה לאיכות השלטון ביקשה להוציא צו-ביניים שיעכב את ביצוע עבודות השירות לבלומנטל.

 

"עיון בעתירה מעלה מיד בזיכרון את דבריו הידועים של כבוד השופט מישאל חשין 'על דרך ההפלגה'", כתב פרקליטהּ של בלומנטל בתשובה לבג"ץ. "כיום נוטל אדם לידו את עיתון הבוקר או עיתון הצהריים, ומבטו מרקד בין הידיעות השונות עד שעינו צדה ידיעה פלונית. ומשמצא מה שמצא, קרא הוא אל חבריו: קומו ונעלה ציון - אל בית המשפט העליון. אומר ועושה. עתירה לבית-משפט כמו נכתבת היא במהלך הנסיעה". פרופ' בנדור הביא כדוגמה לכך את הידיעה שפורסמה ב-ynet  תחת הכותרת "החנינה לבלומנטל: בגלל מותו של הבעל והחרטה".

 

בעתירה טענה התנועה לאיכות השלטון כי החנינה ניתנה לאחר שבלומנטל גייסה את מכריה וחבריה כדי לסייע לה, ובהקשר זה כתב פרופ' בנדור בתשובותו: "התנועה לאיכות השלטון, לא זו בלבד שלא נסמכה אלא על 'מידע' שפורסם בכלי-התקשורת, אלא שכה מיהרו לכתוב את העתירה ולהגישה לבית-משפט נכבד זה, עד כי נשמטו מתשומת-ליבם פרטים רלוונטיים אחדים שפורסמו בעיתונות בהבלטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
השיבה לעתירה. בלומנטל
צילום: ניב קלדרון
הקל בעונש. פרס
צילום: לע"מ
מומלצים