שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט לווינוגרד: מבקש לקבל את העדויות

  פרקליטו של רה"מ שלח מכתב אל חברי הוועדה בו ביקש לקבל את העדויות בעקבותיהן נוסחו הטענות כלפי אולמרט בדו"ח הביניים. לאולמרט אין כוונה בשלב זה לבקש ולהעיד בשנית

  פרקליטו של ראש הממשלה, עו"ד אלי זוהר, ביקש מוועדת וינוגרד בשמו של אהוד אולמרט לקבל את העדויות אשר הביאו לניסוח הטענות כלפיו בדו"ח החלקי על מחדלי מלחמת לבנון השניה. בשלב זה אולמרט אינו מבקש להתייצב מחדש בפני הוועדה, אם כי הוא אינו שולל זאת בעתיד. עו"ד זוהר שיגר כבר אתמול (ג') את המכתב אל ועדת וינוגרד. הדו"ח המלא אמור להתפרסם בחודש ספטמבר.

   

  מקורביו של אולמרט דוחים מכל וכל את הפרסומים לפיהם ביקש באמצעות המכתב לחקור עדים או להתייצב שוב בפני הוועדה. עם זאת הם מציינים שעם הפרסום של דו"ח הביניים מסרו מקורבי ראש הממשלה על הסגותיו הקשות בנוגע לעדויות נגדו. בין היתר פורסם אז שאולמרט שוקל אפשרות להעיד מחדש בפני וינוגרד אולם כאמור, נכון לעכשיו אין לו כוונה לעשות זאת. כל שאולמרט ופרקליטיו מבקשים הוא ללמוד את העדויות בטרם יחליטו על המשך צעדיהם.

   

  מוקדם יותר היום שיגר שר הביטחון לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, מכתב לוועדה בו הוא דורש להופיע בפניה שוב לצורך שימוע, בטרם יגובשו ההמלצות בעניינו. בין השאר, הוא דורש לאפשר לו - או לבאי כוחו - לחקור עדים מול הוועדה.

   

  מלבד מכתביהם של אולמרט ופרץ, פנתה הסניגורית הצבאית הראשית, אלוף-משנה אורנה דוד, לבג"ץ בדרישה להנחות את ועדת החקירה למלחמת לבנון השנייה לשגר מכתבי אזהרה - או להימנע מהמלצות אישיות כלשהן. בעתירה נטען כי הוועדה מחויבת לאפשר למי שעלול להיפגע ממנה את זכות הטיעון. ועדת וינוגרד סבורה שבמכתבי העדות, בצירוף הנאמר בפרק השלישי של דו"ח הביניים, כבר מומשה זכות זו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים