שתף קטע נבחר

מזל טוב לפרס: מסיבת הפתעה ליומולדת 84

עשרות נערים ונערות הפתיעו את פרס בשרשרת שירי יום הולדת כשנכנס למשכן הנשיאות. הנערים בירכו את הנשיא ביום חגו, והוא קרא להם ללכת לפוליטיקה. למרות המסורת, הם לא הניפו אותו באוויר 85 פעמים

הופ טרללה, גדלתי בעוד שנה: מסיבת הפתעה נערכה הבוקר (יום א') לנשיא הנכנס, שמעון פרס, לרגל מלאות 84 קייצים. הנשיא נכנס למשכנו בירושלים כשפתאום עשרות נערים ונערות, נציגי תנועות הנוער בישראל, פצחו לעברו בשרשרת שירי יום הולדת לרגל יום חגו.

 

ראשונים ביקשו לברך את הנשיא חניכי תנועת הנוער העובד והלומד, שפרס היה מבין חניכיו ואף כיהן בעבר כמזכ"ל התנועה. נציגת התנועה העניקה לנשיא חולצה כחולה עם שרוך אדום, וציינה כי זהו כבוד גדול עבורם לברך ולאחל לו בריאות, אריכות ימים והמשך פעילות ענפה למען השלום.

 

אחרי חברי הנוער העובד והלומד עלו לברך נציגי שאר התנועות, מהשומר הצעיר והצופים, ועד תנועת בנות בתיה החרדיות. בתום הברכות והשירים עלה חתן השמחה לבמה וברך את הצעירים: "לא יכולתי לצפות למתנה כה נפלאה ביום ההולדת שלי ואני קובע ממראה עיניי וממשמע אוזניי כי כל אחד מכם, כאן, בחדר הזה, יכול להיות נשיא מדינה טוב לישראל.

 

"אתם ההון הגדול ביותר של מדינת ישראל, הארץ שלכם נבנתה על ידי צעירים חלוצים, טובים ומסורים כמותכם ובידי עצה אחת מרכזית עבורכם – הפשילו שרוולים והיכנסו לפוליטיקה, תקנו אותה אם צריך, בואו ונהלו את המדינה במרץ, בחלוציות, בניקיון כפיים ומסירות".

 

פרס המשיך: "החיים מרתקים ואני חייב לאמר לכם כי יש לנו ארץ יפה, עם יוצא מהכלל ושלטון דמוקרטי המאפשר קיומם של גוונים רבים בחברה ושורשים מאוחדים. אנו עם נפלא - לא תמיד פשוט וכמעט תמיד אינו שבע רצון". בהקשר זה אמר כי חוסר שביעות ברצון, היא שגורמת לישראלים לשאוף למציאות טובה יותר.

 

למרות המסורת הידועה, הנערים לא הניפו את הנשיא 85 פעמים לאוויר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס. יש לי יום הולדת, השמחה רבה
צילום: לע"מ
צילום: סי די בנק
חגיגות לפרס - היום, לפני 83 שנה
צילום: סי די בנק
מומלצים