שתף קטע נבחר

שוטרים חיפשו אמל"ח ונחשפו להתעללות בפרות

שוטרים ערכו חיפוש בביתו של תושב כפר קאסם בחיפוש אחר אמצעי לחימה. במהלך חיפוש ברפת שבחצר, הופתעו השוטרים לגלות עשרות פרות ועגלים שהוחזקו בתנאים מחרידים: "הפרות התבוססו בצואה שהגיעה עד לבטנם. בגלל כמות הצואה, העגלים בכלל לא יכלו ללכת או לזוז ממקומם"

שוטרים חשפו היום (ב') מקרה מזעזע של התעללות לכאורה בפרות ועגלים בכפר קאסם. בעמותת "תנו לחיות לחיות" אמרו כי הפרות הוחזקו בתת-תנאים: "העגלים היו שקועים בצואה מבלי יכולת לזוז".

 

בלשי משטרת ראש העין ולוחמי מג"ב-מרכז ערכו הבוקר חיפוש בביתו של תושב כפר קאסם, שנחשד בהחזקת אמצעי לחימה. במהלך החיפוש במתחם ביתו, בדקו השוטרים את הרפת שבחצר, והופתעו לגלות 35 פרות ועגלים שהוחזקו בתנאים מחפירים.


הפרות התבוססו בצואה (צילום באדיבות משטרת מרחב שרון) 

 

השוטרים דיווחו על המקרה המחריד ל"תנו לחיות לחיות". דוברת העמותה, אתי אלטמן, אמרה כי "הרפת לא נוקתה זמן רב. הצואה נערמה לגובה כה רב שהפרות התבוססו בתוכה, וזו הגיעה עד לבטנם. העגלים היו במצב חמור עוד יותר ובשל כמות הצואה - הם לא יכלו ללכת או לזוז ממקומם. מדובר בתנאים חמורים ומחפירים לגידול בעלי חיים".

 

למקום הוזעקו גם עובדי משרד החקלאות והווטרינר האזורי. "כולם נחרדו מהתנאים בהם הוחזקו הפרות", אמרה אלטמן והוסיפה שנראה כי מדובר בפרות המגודלות לבשר למאכל. "אנשים צריכים להבין שצריך להתייחס לבעלי חיים בכבוד כל עוד הם חיים ונושמים, ולא צריך להתייחס אליהם כאילו מדובר בסטייק בצלחת. הגשתי תלונה נגד הבעלים של הפרות והעגלים".

 

בעל הרפת והפרות עוכב לחקירה, ובנוסף ניתנה לנו ההזדמנות לטפל ולנקות את הרפת בתוך 24 שעות על-מנת לאפשר לפרות והעגלים לחיות בתנאים נוחים. מחר תיערך בדיקה נוספת ברפת כדי לוודא שהחשוד אכן שיפר את תנאי חייהן של הפרות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תת-תנאים ברפת
באדיבות משטרת מרחב שרון
מומלצים