שתף קטע נבחר

בלחץ הירוקים: בוטלה תוכנית להקמת מגדלי מגורים בי-ם

בתום מאבק שנמשך 3 שנים הצליחו תושבי שכונת הר נוף בירושלים, יחד עם ארגון שומרה לסביבה טובה, להביא לביטול פרויקט לבניית מגדלי מגורים בשכונה

לאחר שנים של מאבק הצליחו תושבי שכונת הר נוף בירושלים ואנשי עמותת "שומרה לסביבה טובה" לבטל את פרויקט גרין פארק - תוכנית להקמת מגדלי מגורים גבוהים ברחוב חי טייב בשכונה. המועצה הארצית קיבלה את ערר התושבים וקבעה כי התוכנית אינה מצדיקה את הפגיעה הקשה במרקם הסביבתי ובטיילת המתוכננת.

 

מתנגדי התוכנית טענו כי הפרויקט יפגע קשות בתושבי השכונה, במרקם החיים הסביבתי ובתוכנית העתידית להקים טיילת באזור. "הבנייה היתה חוסמת את הנוף הנשקף. האזור שבו רצו לבנות, הוא המקום שיש בו את הנוף הכי טוב ליער ירושלים ולכל אזור הרי יהודה בכלל", מסביר עמית דהן מעמותת "שומרה לסביבה טובה".

 

המאבק, שארך שלוש שנים, כלל קמפיינים ציבוריים ותקשורתיים, והמתנגדים החתימו למעלה מ-2,000 תושבים. "יצאנו בכל דרך אפשרית - ממודעות רחוב עד גיוס העיתונות - על מנת לגייס את הציבור וזה התבטא בכך שבסופו של דבר הצלחנו לגייס את הציבור וגם ניצחנו", מספר דהן.

 

תמר גינדיס, תושבת הר נוף שנלחמה בפרויקט, אומרת כי "ביטול התוכנית מהווה יום ברכה לשכונת הר נוף בפרט ולעיר ירושלים בכלל. להר נוף יהיה עתיד רק אם יפתחו את השכונה כמקום ייחודי של מפגש מרתק בין העיר לבין יער ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירושלים. לא עוד מגדלים
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים