שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד לזיהום אוויר חריג במפרץ חיפה
  אזרחים רבים בקריית אתא ובקריית טבעון התלוננו הערב על ריחות רעים ותחושות צריבה בעיניים ובגרון: "ריח פשוט נורא. הוא נדבק לבגדים, לשיער". אנשי המשרד להגנת הסביבה חוקרים את מקור הריחות

  המשרד להגנת הסביבה בודק הערב (ד') חשד לזיהום אוויר חריג במפרץ חיפה. זאת בעקבות תלונות של תושבים ביישובים המזרחיים לאזור, המתלוננים על ריחות קשים של כימיקלים, צריבות וקשיי נשימה. אחת האפשרויות הנבדקות בשעה זו, בין היתר על ידי איגוד ערים לאיכות סביבה בחיפה, היא כי מקור הריח הוא בשריפת כבלי מתכת במבנה נטוש באזור צומת קריית אתא.

   

  על פי עדויות תושבים רבים, הריחות התחילו להתפשט באזור מעט לפני השעה 20:00. אבי ברוך, תושב נופית, סיפר כי מדובר בריח של כימיקלים, המלווה בצריבות בגרון ובעיניים, ודמעות. "דיברתי עם שכנים ביישוב, וגם הם התלוננו על התופעה. בהמשך התברר לי – משיחה עם האחראי על איכות האוויר אצלנו – שיש תלונות גם מיישובים אחרים בשטח המועצה, בהם הקיבוצים באזור קריית אתא".

   

  ליאור, אף הוא תושב נופית, סיפר כי הבחין בריחות כאשר הגיע לביתו בתום יום העבודה. הוא הוסיף כי הוא מתגורר במקום כבר קרוב ל-9 שנים ולא זכור לו אירוע מסוג זה.

   

  אביבה גולדברג, תושבת קריית ביאליק, סיפרה כי באזור המרכז המסחרי 'חוצות המפרץ', שרר ריח כבד ובלתי נסבל. "אנחנו רגילים לצערי לריחות רעים במפרץ, אבל הפעם זה היה כבד מהרגיל. ריח פשוט נורא. הוא נדבק לבגדים, לשיער, כשנכנסנו לאוטו הוא עוד לא התפוגג. אני מאוד מקווה שזה לא משהו רעיל", אמרה.

   

  מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה, רוברט ראובן, מסר כי בעקבות תלונות שהגיעו למשרד נשלחו שני מהנדסים לאזור, על מנת לבדוק אם ניתן לאתר את מקור התופעה. "מאחר ומדובר בתלונות רבות אנו מתייחסים לאירוע בכובד ראש ובוחנים אם מדובר בפליטה של חומר או זיהום מאחד המפעלים במפרץ חיפה".

   

  משירותי הכיבוי באזור חיפה נמסר כי תלונות רבות הגיעו גם אליהם ותושבים רבים הביעו חשש כי מדובר בדליפת חומרים מסוכנים. התלונות הגיעו מאזור קריית אתא, קריית טבעון, כפר חסידים ונופית, וכן מאזרחים שעברו באזור המפרץ. גם למד"א 'כרמל' הגיעו מספר שיחות טלפון בנושא, אך איש לא נזקק לטיפול רפואי.

   

  המידע הראשוני הגיע באמצעות המייל האדום .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים