שתף קטע נבחר

האלוף שטרן בא לשמחת בתו וזכה למטר גידופים

ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל הגיע לטקס "שבע ברכות" של חתונת בתו בהתנחלות אלעזר והותקף מילולית על ידי אנשים ביישוב. "גרמת לאלמנות, ולאנשים בלי בית בגוש קטיף. בוגד", קראו לעברו

"פחדן", "שפן", "בוגד" - אלה הן חלק מהקריאות ש"זכה" להן האלוף אלעזר שטרן כשהשתתף אמש (שבת) בטקס "שבע ברכות" של חתונת בתו בהתנחלות אלעזר שבגוש עציון. תושבים מההתנחלות התאספו סביב בית הכנסת ביישוב, שם נערך הטקס, וקראו לעבר האלוף: "גרמת לאלמנות, ולאנשים בלי בית בגוש קטיף. בוגד". 

 

מנחם, אחד מתושבי ההתנחלות, סיפר ל-ynet: "במהלך כל השבת היה נראה האלוף שטרן לחוץ והתנהג כאילו רודפים אותו. הוא הרגיש שלא בנוח, ובעקבות מה שהוא עשה בהתנתקות אני חושב שזה בצדק". 

 

לדבריו, בתקרית שהיתה ליד בית הכנסת דחפה אשתו של האלוף את האנשים במקום וצעקה: "תלכו מפה, מטורפים. תעזבו אותנו".  מנחם טוען כי גם אשתו נדחפה על ידי אשת האלוף. בסופו של דבר, עזבה משפחת שטרן את המקום.

 

מדובר בתקרית נוספת בין האלוף שטרן לבין המתנחלים. בעבר, "זכה" שטרן למטר גינויים כשביקר בנווה דקלים, טרם ההתנתקות. "נקניק עם כיפה", הטיחו בו מספר נערים שאחזו בשלטים וגידפו אותו. צמיגי מכוניתו נוקבו, ורק לאחר עימותים מילוליים עם נערי המקום הצליח לצאת מן היישוב. 

 

כשלושה חודשים לאחר הגיע שטרן עם בני משפחתו כדי להתפלל ברחבת הכותל, אך שם הותקף על ידי יותר ממאה חרדים ודתיים, חלקם השליכו לעברו אבנים. כוח שוטרים איבטח את תפילתו.

 

יושב ראש ועד היישוב אלעזר, דוד נחמן, אמר ל-ynet בתגובה: "אנחנו דוחים בשאט נפש את הארוע ומצטערים ששמו של היישוב הוכתם בשל מעשה של אישה שאינה תושבת היישוב. אלעזר הוא יישוב עם אווירה קהילתית נוחה, פתוחה וסובלנית. יישוב שבו מתגוררים אנשים בעלי דעות פוליטיות שונות".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לתקרית האחרונה באלעזר כי "האלוף שטרן שהה ביישוב בשבת לרגל שמחה משפחתית. אישה שאינה תושבת הישוב החלה לצעוק לעברו ולעבר בני משפחתו. תושבי המקום ובני המשפחה הרחיקו את המתפרעת והמשיכו בשמחתם.

 

"דובר צה"ל מוקיע התנהגות מעין זו, אשר היינו עדים לה מספר פעמים בחודשים האחרונים. יש לשמור את צה"ל ואת המשרתים בשורותיו מחוץ לוויכוח הפוליטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שטרן. בלתי נסלח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים