שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: הבטיחו להפוך ניירות שחורים לדולרים
  שלושה תושבי טירה התלוננו במשטרה נגד שני אזרחי קמרון על שניסו להוציא מהם כסף במרמה. על פי החשד, השניים סיפרו לקורבנותיהם כי יש בידיהם דולרים שנצבעו בשחור וכי הם זקוקים לכסף כדי להחזיר להם את הצבע הירוק. מתברר שיש מי שנפל בפח
  עוץ לי גוץ בטירה: המשטרה עצרה שני אזרחי קמרון בחשד שהונו ישראלים והוציאו מהם במרמה כסף רב. על פי החשד, השניים סיפרו לקורבנותיהם כי יש בידיהם דולרים שנצבעו בשחור, וכי הם זקוקים לכסף כדי להחזיר להם את הצבע הירוק. מעצרם התאפשר בעקבות פניית מערכת התוכנית "כלבוטק" למשטרה.

    

  החשודים הם רמסיא טאקו (34) השוהה בארץ באשרת תייר ופליקס טמבי (32) שביקש מעמד של פליט ותכנן ללמוד רפואה בארץ. על פי החשד, השניים סיפרו לקורבנותיהם כי הבריחו לישראל מיליון דולר במזומן, וכדי שלא יתפסו על ידי הרשויות - טבלו את השטרות בחומר כימי מיוחד שצבע את אותם בשחור.

   

  החשודים טענו כי יש ברשותם את החומר הכימי שיחזיר לשטרות את הצבע המקורי. השניים סיפרו כי לצורך החזרת צבעם המקורי של השטרות הם זקוקים גם לדולרים אמיתיים, אותם יש לשים בין השטרות השחורים. מתברר שיש מי שנפל בפח, ואכן מסר שטרות אמיתיים לשני החשודים שנעלמו עם השלל.

   

  שלושה תושבי טירה, שנפגשו עם החשודים מספר פעמים כדי להשקיע את הכסף, הבינו שמדובר בתרגיל עוקץ והגישו נגדם תלונה במשטרה. משטרת טייבה פתחה בחקירה ואיתרה את שני החשודים. השניים נעצרו לחקירה ובמהלכה הכחישו את החשדות המיוחסים להם.

   

  שני החשודים הובאו היום לבית משפט השלום בנתניה, שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם בחשד לעבירות של קבלת דבר במירמה וקשירת קשר. סניגורו של החשוד טאקו, עו"ד אלון דוידוב, אמר בדיון כי מדובר בטענות הזויות וכי החשד מגוחך.

   

  "ראו שני טמבלים, שהסתובבו עם קרטונים שחורים וסיפרו שמדובר בדולרים שניתן להפוך אותם לכסף אמיתי. זה נשמע יותר כמו אגדת ילדים. אני לא מאמין שמישהו באמת היה נופל בפח, וזה בטח היה נשאר בגדר נסיון הזוי ובלבול מוח", אמר דוידוב בבקשתו לשחרר את טאקו. סניגוריתו של טמבי הצטרפה אף היא לדברי עמיתה, והוסיפה כי מדובר בפנטזיה.

   

  השופטת נילי קוצר קבעה בהחלטתה כי חומר החקירה קושר את החשודים למיוחס להם, והורתה להאריך את מעצרם בשלושה ימים.

   

  לפני כחצי שנה דווח ב"כלבוטק" על העוקץ שביצעו החשודים בתושב תל אביב. בעקבות שידור התוכנית התקשר השבוע תושב טירה למערכת התוכנית וסיפר כי השניים מנסים לבצע את העוקץ שוב על אדם נוסף. מערכת "כלבוטק" קבעה פגישה עם שני החשודים בטירה, וצילמה את הפגישה שבה הבטיחו השניים להפוך את הדולרים השחורים לשטרות רגילים. השניים אף ביצעו הדגמה לעיני המצלמות הנסתרות של התוכנית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חשד: הבטיחו להפוך ניירות שחורים לדולרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים