שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אוסטרליה: נפרץ מסנן הפורנו הלאומי
  טום וודס האוסטרלי נדרש לכ-30 דקות בלבד על מנת לפרוץ את מסנני הפורנו של רשות התקשורת של אוסטרליה, ה-ACMA, שהושקו החודש ועלו למשלם המסים באוסטרליה 84 מיליון דולר

  בוועדת השרים לענייני חקיקה, שאישרה את הצעת החוק של ש"ס לסינון אתרים, בוודאי יתעניינו בידיעה הבאה. טום וודס האוסטרלי נדרש לכ-30 דקות בלבד על מנת לפרוץ את מסנני הפורנו של רשות התקשורת של אוסטרליה, ה-ACMA, שהושקו החודש ועלו למשלם המסים באוסטרליה 84 מיליון דולר.

   

  תוכנת הסינון באתר NetAlert, המסופקת חינם על ידי המדינה, משולבת כסרגל כלים על הדפדפן, ואמורה לחסום הרמטית גישה של קטינים לתכנים בעייתיים.

  אך וודס בן ה-16 הדגים ל-Herald Sun איך לנטרל את תוכנת הסינון באופן שבו האייקון שלה לא יסגיר את מצבה הלא פעיל להורים המודאגים.

   

  המערכת החדשה מיושמת במסגרת תוכנית ממשלתית להגנה על ילדים מפני אתרים למבוגרים, פדופילים ומטרידים. הורים ניתנת אפשרות בחירה בין תוכנות שמסננות אתרי סקס, הימורים ואלימות של שתי חברות שונות, הניתנות להורדה חינם באתר הממשלתי. השימוש בתוכנות הסינון אינו חובה, בניגוד להצעת החוק המתגבשת בישראל.

   

  וודס כתב לשרת התקשורת האוסטרלית הלן קונאן על הפירצה, והוסיף כי לדעתו ההשקעה במסננים היא "בזבוז כסף נוראי". לדעתו, "מסננים לא מטפלים בבעיה האמיתית, כמו בריונות רשת או הסברה לילדים על איך להגן על הפרטיות שלהם ברשת". 

   

  קונאן דווקא אמרה מראש כי התקנת תוכנות הסינון אינה תחליף מלא ל"כישורי הורות", ובמילים אחרות, הכוונה היא כי

  הורים צריכים למלא את תפקידם ולהשגיח על ילדיהם גם ברשת. לדבריה, הקו החם הלאומי, שמיועד לתמוך ב-2.5 מיליון משפחות, צפוי להיות המרכיב המשמעותי יותר בתוכנית.

   

  באינטרנט קשה מתמיד לסגור מידע מאחורי מנעול ובריח. כל שירות, אתר, תוכנה או מוצר חדש מגיעים לידיהם של חובבי ההאקינג, לעתים רק לשם האתגר שבכך, כמו במקרה של Vista ו-iPhone. סך הכל, מדובר בעניין של זמן עד שהפירצה בתוכנת הסינון תתגלה על-ידי גולש אחראי פחות מטום וודס ותופץ בכל פורום באוסטרליה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפורץ: "פילטרים לא מטפלים בבעיה האמיתית"
  צילום: index open
  מומלצים