שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "ישראל תתיר חזרתם של מגורשי כנסיית המולד"
  גורמים ברשות דיווחו למגורשים ולבני משפחותיהם שישראל הסכימה לפתוח במגעים, שאמורים לאפשר את חזרתם לבית לחם של מגורשי כנסיית המולד השוהים ברצועה. לאחר מכן צפויים דיונים גם בעניינם של 13 אחרים, שגורשו לאירופה. לשכת אולמרט: "אנו בוחנים את הנושא"

  גורמים בכירים ברשות הפלסטינית הודיעו היום (ג') למגורשי כנסיית המולד השוהים ברצועת עזה כי בתוך כשבועיים יחלו מגעים עם ישראל במטרה לאפשר את שובם לגדה. כך סיפר ל-ynet אחד ממגורשי הכנסייה השוהה באירופה. על פי הדיווח, הדבר סוכם היום בפגישתם של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ונשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן).

   

  ג'יהאד ג'ערה, אחד ממגורשי הכנסייה, אמר ל-ynet כי על פי מידע שקיבל מבכירים פלסטינים, פתרון בעיית המגורשים יחל במהלך חודש הרמדאן, שיתחיל בעוד כשבועיים. לדבריו, ישראל תאפשר ל-26 מהמגורשים שהועברו לרצועה לשוב לבתיהם בגדה במהלך חודש הרמדאן.

   

  לדבריו, במהלך הימים הקרובים יחלו מגעים בין הצדדים במטרה להבטיח את החזרתם של מגורשי הכנסייה השוהים ברצועה. "מטרת המגעים האלה להבטיח את שלומם ואת ביטחונם של המגורשים ברצועה ולהבטיח כי לא יירדפו ולא ייעצרו על ידי ישראל", אמר.

   

  מלשכת ראש הממשלה אולמרט נמסר כי נושא החזרת מגורשי כנסית המולד מרצועת עזה ליהודה ושומרון נבחן בימים אלה על-ידי ישראל. הנושא נבחן בעקבות בקשתו של אבו מאזן בפגישתם של השניים ביריחו לפני כשלושה שבועות. עוד נמסר כי טרם התקבלה החלטה בסוגיה.

   

  ג'עארה אמר כי לאחר שישובו המגורשים השוהים ברצועה, יחלו דיונים גם בנוגע לעניינים של 13 מגורשים אחרים שהועברו לאירופה. ביבשת נמצאים כיום 11 אנשי פתח ושני אנשי חמאס שהועברו למדינות אירופה בתום המצור, שארע בבית לחם בשנת 2002. במהלך האירוע צרו כוחות צה"ל על כנסיית המולד בבית לחם, לאחר שפלסטינים חמושים התבצרו בה והחזיקו בכמרים כבני ערובה. בתום מגעים בין הרשות, ישראל וגורמים בינלאומיים הסירה ישראל את המצור מעל הכנסייה, ובמסגרת ההסכם גורשו חלק מהמתבצרים אל מחוץ לשטחים, ואילו חלק אחר הועבר לרצועה. 

   

  גורמים ברשות ובני משפחותיהם של המגורשים הביעו תקווה שאכן יגובש הסכם שיאפשר את חזרתם לבית לחם, זאת בעיקר על רקע תלונות של המתבצרים השוהים ברצועה, על כך שהם סובלים מרדיפה מצד אנשי חמאס מאז ההפיכה הצבאית שארעה ברצועה בחודש יוני.


  פורסם לראשונה 28/08/2007 19:40

   

  בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מתחם כנסיית המולד בעת המצור (ארכיון)
  צילום: רויטרס
  מומלצים