שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  היופי שבהבטחה

  ענבל פינטו ואבשלום פולק עובדים בימים אלה על יצירה חדשה, פרי שיתוף פעולה עם כוריאוגרפים יפנים. הצצה לחדר החזרות

   

  מזה מספר שבועות נמצאת להקת המחול של ענבל פינטו ואבשלום פולק בתוך מעבדה ניסיונית של עבודה משותפת עם היוצרים היפניים שינטרו או-אהה וקייג'י מוריאמה. אחרי שהביאו לבמה את האסתטיקה המושלגת של "שייקר", חוזר צמד היוצרים הישראלי אל הסטודיו, ומבקש לערבב את שפות התנועה השונות לכדי עולם חדש. התוצאה תוצג בבכורה עולמית בחודש נובמבר הקרוב במרכז סאיטמה לאמנות אשר שותף בפרויקט. מיד אחר כך יעלה המופע בבכורה ישראלית במסגרת פסטיבל ישראל.

   

  הגרעין ממנו נולדה העבודה, שלעת עתה עדיין נטולת שם, השריש כשבני הזוג פינטו ופולק נחשפו לכתביו של הסופר היפני קנג'י מיאזואוה, ובעקבות שיתוף פעולה עם מוזיקאים יפניים בני זמננו. היצירה לדבריהם תנסה לחבר בין רעיונות שונים בהם התקווה הנטועה בהבטחות אשר לרוב אינן מתגשמות.

   

  החזרות על העבודה החלו בחודש אוגוסט בישראל ובסוף חודש אוקטובר יימשכו ביפן עד לפרימיירה. "אני חושבת שהמשיכה הבסיסית שלנו בעבודה היתה לאסתטיקה", אמרה פינטו במהלך החזרות. פולק מצדו הוסיף: "אנחנו אוהבים לבנות ולשבור את הקווים האסתטיים, כלומר לעשות משהו ולטשטש אותו. יש הרבה דברים שנכנסו לעבודה בגלל ההיכרות שלנו עם יפן וההשפעות שהיו למפגש הזה עלינו, אבל רקדנים עם קימונו לא יהיו פה זה בטוח. זו לא תהיה עבודה יפנית במובן הזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פינטו ופולק. בונים ושוברים
  לאתר ההטבות
  מומלצים