שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חייל נתפס בסדרת עבירות של נהיגה פרועה
  נהג הלהקה הצבאית של חיל הים נתפס בשלוש הזדמנויות שונות כשהוא נוהג במהירות מופרזת - באחת מהן לקח את רכבו של מפקדו, למרות שהיה בשלילה. בחקירתו הסביר כי עשה זאת מ"כוח האדרנלין". המירוץ הסתיים בשלושה שבועות בכלא ושלילת רשיון ליותר משנה
  מתברר כי גם לחיל הים יש טייס: נהג הלהקה הצבאית של חיל הים נתפס פעמיים כשהוא נוהג במהירויות של 132 ו-148 קמ"ש. העובדה שרשיונו נשלל בעקבות עבירות אלו לא הפריעה לו לשוב ולקחת רכב צבאי ללא רשות ול"טוס" בו במהירות של 140 קמ"ש. הפעם החליט בית הדין הצבאי לשלוח אותו לשלושה שבועות בכלא ושלל לו את הרישיון ל-14 חודשים.

   

  לפני כשנה נתפס הנהג לראשונה על ידי משטרת ישראל לאחר שנסע על כביש מספר 2 לכיוון תל אביב כשמד המהירות ברכב הצבאי מורה על 132 קמ"ש, זאת כאשר המהירות המותרת בכביש הינה 90 קמ"ש. למרות העבירה ובעקבות בירורים שונים שנערכו לו, לא נשפט החייל בבית הדין.

   

  במקום ללמוד את הלקח, מתח הנהג את הגבול עוד קצת. בתחילת אוגוסט השנה הוא נתפס פעם נוספת, הפעם בצומת אליפלט בצפון, שם נסע במהירות 148 קמ"ש, 58 קמ"ש יותר מהמותר בכביש זה. הפעם הוחלט לפתוח בהליך הגשת כתב אישום נגד הנהג ובמקביל נשלל רשיון הנהיגה שלו.

   

  גם הפעם לא הצליח החייל להיפרד מההגה וכעבור 20 יום נתפס שוב, כשהוא נוסע בכביש מספר 44 מהירות 140 קמ"ש, במקום 70 קמ"ש כפי שמתיר החוק. בבדיקה התברר כי לא רק שאינו מורשה לנהוג אלא שאף לקח את רכבו הצבאי של מפקדו, ללא אישור, וביצע עמו נסיעות פרטיות.

   

  כאשר "הטייס" מחיל הים נשאל בחקירתו מדוע נהג במהירות שכזאת, אמר כי עשה זאת מ"כוח אדרנלין". באה כוחו של החייל, עו"ד סרן סיון האוזמן, הצליחה להגיע להסדר טיעון עם התביעה הצבאית לפיו החייל יורשע בעבירות שאינן נושאות רישום פלילי - נהיגה במהירות העולה על המותר ושימוש ברכב צבאי שלא למטרות הצבא.

   

  בדבריו בבית הדין אמר החייל: "אני מתחרט, זה היה מעשה קונדס". נשיא בית הדין הצבאי ביפו, אל"מ אבי לוי, שכיבד את הסדר הטיעון, שלח את החייל ל-21 ימי מאסר בפועל ופסל את רשיונות לשנה וחודשיים. "מדובר במעשה קונדס ולא עברייני", סיכמה הסניגורית, סרן האוזמן, "החייל קיבל עונש שהוא מעל ומעבר למעשה שביצע. הוא הפנים את טעיותיו ולא יחזור על מעשים אלה בשנית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות vgames
  מצא אדרנלין על הכביש. אילוסטרציה
  באדיבות vgames
  מומלצים