שתף קטע נבחר

בועז יונה עצור בוונציה, עד הסגרתו לישראל

המנכ"ל הנמלט של קבוצת חפציבה שקרסה נעצר ביום חמישי בערב בצאתו עם אשתו תמר ממסעדה באזור האגמים בצפון איטליה והיה מופתע לחלוטין. שופט האריך את מעצרו ב-10 ימים. במהלך סוף שהבוע הובר לכלא בוונציה שם ישהה עד הסגרתו לישראל

שופט במילאנו האריך ביום שישי ב-10 ימים את מעצרו של בועז יונה, מנכ"ל קבוצת חפציבה שנמלט מהארץ בתחילת החודש ונעצר ערב קודם בצפון איטליה. הדיון נערך בהעדרו של יונה, לאחר שהמסמכים הרלוונטיים הוצגו בפני השופט. יונה הועבר במהלך סוף השבוע לכלא בוונציה שם יהיה עצור עד תום הליך ההסגרה לישראל.

 

תאור המעצר - לחץ כאן

 

יונה נתפס ונעצר ביום חצישי בערב ביציאה ממסעדה כפרית בסמוך למילאנו שבאיטליה. משטרת איטליה עצרה את יונה בעקבות מידע שקיבלה ממשטרת ישראל. אשתו תמר היתה עמו אך היא לא נעצרה. ישראל תגיש בימים הקרובים בקשה להסגרתו לישראל.

 

ישראל ואיטליה חתומות על אמנה להסגרה הדדית של חשודים בפשע. במשטרה אומרים כי אם יסכים להסגרה ההליך ימשך כמה ימים ואם לא עלול ההליך להימשך עד חודשיים.

  

 
מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, אמר ביום חמיש בליליה: "בועז יונה נעצר באיטליה על ידי שוטרי משטרת ישראל ואיטליה. המעצר הביא לסיום המעקב הממושך שהתבצע בסיוע בינלאומי של היחידה הארצית לחקירות הונאה ושל נציגי משטרת ישראל בחו"ל והמחלקה לתפקידים מיוחדים במטה הארצי. הוא נעצר בצפון איטליה באזור מילאנו יחד עם אשתו בפונדק דרכים. כרגע הוא בשלבי חקירה וגביית עדויות. כמובן שאשתו תשתחרר ובועז יונה נעצר".
 
ב-12 באוגוסט הוציאה משטרת ישראל צו מעצר נגד בועז יונה. ב-22 באוגוסט הוציא גם האינטרפול צו מעצר בינלאומי נגד מנכ"ל חפציבה הנמלט. המשטרה מייחסת ליונה עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר להונות, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות מנהלים ועובדים בתאגיד.

 

"ידיעות אחרונות" דווח אתמול כי בני הזוג יונה הגיעו שלשום בבוקר מאוסטריה לאיטליה והשתכנו במלון 4 כוכבים "מלספינה" בעיירה קסטלנואובו באזור האגמים בצפון איטליה. אנשי המשטרה הצליחו לאתר את מקום הימצאם לאחר ש"ישבו" על אחד ממכשירי הסלולר שהיה ברשותה של תמר יונה, וממנו שוחחה עם בעלה בימים האחרונים.

 

שלשום בלילה הגיע נציג המשטרה בטורקיה, סגן ניצב דרור אסרף, יחד עם אנשי המשטרה האיטלקית לבית המלון שבו אמורים היו בני הזוג לשהות. הם הציגו את תמונתו של בועז יונה לבעלת המלון והיא היפנתה אותם למלון אחר שבקרבת מקום השייך לה ולבעלה. שם אישר הבעל כי בני הזוג יונה אכן שכרו חדר במלון וסיפר כי זמן קצר לפני בואם של השוטרים הם יצאו למסעדה. בצאתם מהמסעדה, נעצר כאמור בועז יונה והיא מופתע לחלוטין.

 

המנהל המיוחד לבדיקת חפציבה, עו"ד יצחק מולכו, מתכוון לפנות מחר למשטרה כדי לסכם על האופן שבו יתאפשר למנהל המיוחד ולצוותו וכמו כן לכונס הנכסים הרשמי לחקור את בועז יונה לכשיובא ארצה. "החקירה הזו תסייע להבין את הסיבות שגרמו למשבר באשכול חברות חפציבה והדבר יוכל לסייע בגיבוש ההסדר שהמנהל המיוחד והכנ"ר עמלים עליו כדי למצוא פתרון לבעיית הנושים ובעיקר לקבוצת הנושים הבלתי מובטחים ובכלל זה כ-600 משפחות של משתכנים שאין בידיהם ערבויות מכר", אמר מולכו ל-ynet.

 

בזכות הפקס לתמר

"יכול להיות שמי שהביא לתפיסתם של בני הזוג יונה, הוא דווקא עורך דינה של תמר יונה", אמר אתמול ל-ynet עו"ד מיכאל רוהר, בא כוחו של בנק לאומי, המנהל נגד תמר יונה הליכי כינוס נכסים ופשיטת רגל עקב חובות של בעלה לבנק, בהיקף של 9 מיליון שקל. תמר יונה חתמה לפני כשנה על ערבות מתמדת ללא הגבלה בסכום, לכל חובותיו של בעלה.

 

"בשבוע שעבר פנה אלי עורך דינה של תמר וביקש לקבל את כל החומר המשפטי בתיק", סיפר רוהר, "ביקשנו ממנו לקבל ייפוי כוח המאשר כי הוא אכן מוסמך לייצג את תמר יונה בהליכים משפטיים. העו"ד העביר לנו ייפוי כוח ששלחה לו תמר בפקס, מיד פניתי למשטרה והצעתי להם לנסות ולאתר את מספר הפקס ממנו נשלח ייפוי הכוח ובכך לאתר היכן שוהים בני הזוג".

 

במשטרה סירבו להתייחס לשיטות הפעולה והחקירה שננקטו לצורך איתורו של יונה. גם את תגובתו של בא כוחה של תמר יונה, לא ניתן היה לקבל.

 

היה ברומניה, נמלט לאיטליה

בועז יונה נמלט מהארץ לפני חודש, כאשר חברת חפציבה קרסה והותירה אלפי רוכשי דירות ללא הדירות עבורן שילמו. לפני 10 ימים הוציא האינטרפול צו מעצר בינלאומי נגד בועז יונה לבקשת משטרת ישראל. תחילה סברו חוקרי המשטרה כי יונה שוהה ברומניה, והמשטרה המקומית אף ביצעה מצוד אחר האיש בסוף השבוע שעבר בבוקרשט ובעיירת קיט בהרי הקרפטים, בהן נראה יונה על פי עדויות של ישראלים שהכירו אותו. ואולם ככל הנראה הצליח יונה לצאת מרומניה עוד בטרם החל המצוד אחריו שם, וכאמור היום הודיע מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, כי יונה נעצר באיטליה. 

 

תמר יונה, אשתו של בועז, אמרה השבוע בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי בעלה נאלץ להימלט מהארץ מחשש שאנשי השוק האפור מהם לווה כסף רב, יפגעו בו אם לא יצליח להחזיר להם את כספם בעקבות קריסת החברה. באותו ראיון אמרה תמר יונה כי אין לה מושג היכן שוהה בעלה ואף ציינה כי היא מודאגת מאד. "השתיקה שלו מדאיגה אותי. אני מתחננת לקצת מידע ממנו. מחפשת רמז, משהו. השקט הזה מבעית אותי". הראיון עם תמר יונה נערך ביום שני השבוע, והיום כאמור עצרו שוטרים את בועז יונה, יחד עם אשתו, בפונדק דרכים בצפון איטליה.

 

 


פורסם לראשונה 31/08/2007 00:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז יונה לאחר מעצרו באיטליה.
באדיבות חדשות ערוץ 2
תמר יונה. "ישבו" על הסלולר שלה
מומלצים