שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: משולבת חסכונית HP L7580

  בתור אחת ממדפסות המשולבות הכי גדולות ויקרות בשטח, חסר לה שלא הייתה חסכונית ומהירה. OfficeJet Pro L7580 עומדת ברוב ההבטחות ומצליחה להיות מכונה משרדית פונקציונלית ומרשימה למדי

  עד לזמן האחרון החלוקה הייתה ברורה: להדפסות טקסט מהירות וזולות קונים לייזר; להדפסות צבע איטיות ויקרות קונים הזרקת דיו. החלוקה הזו קיימת לא רק במשקי הבית אלא גם במידה רבה במגזר העסקי, וזה למרות החדירה המהירה יחסית של מדפסות הלייזר הצבעוניות, שלכאורה מציעות את הטוב שבכל העולמות. הבעיה עם הלייזר הצבעוני, לבד המחיר הקצת יותר גבוה ונפח הגדול, היא שאיכויות הדפסת התמונות של הטכנולוגיה הזו אינן פוטוריאליסטיות, ולא מתחרות עדיין במדפסות דיו.

   

  HP מבטיחה כבר זמן מה שהיא הולכת לשנות את המשוואה. OfficeJet Pro L7580 הוא אחד הדגמים החדשים שאמורים להוכיח שהזרקת דיו יכולה להיות מהירה וזולה כמו לייזר ועדיין לשמור על האיכויות הידועות. הוא עושה את זה בהצלחה חלקית.

   

  הענק הידידותי

  L7580 היא מדפסת משולבת אדירת מימדים, במשקל של 14.5 ק"ג. בשום אופן לא מכשיר שהיינו רוצים להכניס הביתה. בגודל של טלוויזיית 21 אינץ', ורתע שמזכיר נשק אוטומטי, היא רחוקה מלהיות מדפסת שמתאים לשים אותה על שולחן עבודה. מצד שני, כמכונה משרדית היא אחת הנוחות שפגשנו. יש לה מגש הזנה אוטומטי ומגשי קלט ופלט רגילים גדולים, וגם פאנל כפתורים מפורט, שמספק גישה נוחה להרבה יותר הגדרות ממה שהתרגלנו.

   

  לדוגמא, בצילום מסמכים ניתן לא רק לשלוט בגודל, בבהירות ובמספר העותקים, אלא גם לבצע אופטימיזציה לפי סוג הנייר וה"מסמך" המצולם. בסריקת מסמך או תמונה ניתן לקבוע, ישירות מהפאנל, לאיזו תוכנה שמותקנת במחשב יישלח הקובץ הסרוק. כפתור עם נורית חיווי מובנית, מאפשר להכניס את המכשיר למצב משיבון אוטומטי או להוציא אותו

  ממנו, לפי הצורך.

   

  L7580 כוללת גם חריצים מובנים לכרטיסי זיכרון, ומאפשרת להדפיס תמונות ישירות מהם אחרי בחירה של סוג הנייר, פורמט ההדפסה ופרמטרים נוספים, עם או בלי תיקון אוטומטי של התמונות לפני ההדפסה. יש לה גם כרטיס אתרנט מובנה, שמאפשר לחבר אותה בנוחות לרשת מקומית. וכמובן: היא מהירה וחסכונית כמו לייזר. בערך.

   

  זולה ומהירה, אך עד כמה?

  בימים כתיקונם, עקב האכילס של הזרקת הדיו הוא מחיר המחסניות. בדגם הזה הסיפור שונה: מחסנית דיו שחורה עבור L7580, בקיבולת שמספיקה להדפסת 2450 (בכיסוי 5%, כלומר בערך כמו מכתב קצר) תעלה לכם 220 ש"ח. מחסנית צבעונית תואמת, שתספיק ל-1700 דפים, תעלה לכם 160 ש"ח. המחירים כוללים מע"מ והמחסניות נפרדות כמובן.

   

  גם אחרי גילום של עלות המדפסת ושאר החומרים המתכלים, מדובר על עלויות הדפסה קרובות מאד ללייזר (HP מבטיחה "עד 25% פחות" אבל תלוי כמובן למה משווים). בערך שליש פחות מדגם J5783 שהצגנו כאן לפני כחודשיים.

   

  על הנייר, לפחות, גם מהירויות ההדפסה גבוהות כמו לייזר: עד 34/35 דפים לדקה בהדפסת טיוטה של טקסט בשחור/צבע בהתאמה; עד 10/12 דפים במצב Normal. הדגש, אגב, הוא על המילה "עד". HP, כמו מתחרותיה, מציינת נתונים תיאורטיים מאד. בבדיקות שלנו הגענו לקצבי הדפסת טקסט של 25 דפים לדקה לכל היותר בטיוטה, 10 עד 13 דפים במצב Normal וכחמישה דפים לדקה במצב Best. איכות הטיוטה הייתה טובה יחסית ובמצב Best האיכות הייתה סבירה עד טובה. במצב Normal היא הייתה בינונית.

   

  איטית בתמונות, מהירה בצילום

  בהדפסת תצלומים L7580 עושה עבודה טובה, אבל היא עושה אותה בעצלתיים. הדפסת תצלום בגודל 10x15 ס"מ ארכה 43 שניות בממוצע באיכות רגילה ו-1:51 דקות בממוצע באיכות גבוהה, עם הבדל קל אך מורגש באיכות. להדפסת תמונה בגודל A4 באיכות המקסימלית נדרשו לנו לא פחות מארבע דקות ועשר שניות.

   

  ביצועים די מאכזבים כפי שניתן להבין, אם כי התוצאות על נייר רגיל היו טובות להפתיע, וכך גם התוצאות בצילום מסמכים. נדרשו לנו 19 שניות בלבד לצילום מסמך צבעוני בגודל A4 ו-17 שניות לצילום של אותו מסמך בשחור-לבן. הצילום באיכות טיוטה ארך רק 13 ותשע שניות בהתאמה, והיה באיכות משביעת רצון. צילום תמונות אורך, באופן טבעי, קצת יותר מהדפסה רגילה שלהן. האיכות המתקבלת היא קצת פחות טובה, וזה בגלל איכות הסריקה הלא-מושלמת של J7580. גם העיצוב של מגשי הנייר יכול היה להיות טוב יותר.

   

  האם ולמי כדאי

  הציון הגבוה יחסית שהחלטנו להעניק ל-J7580, משקף את ההתאמה שלה לצרכים המשרדיים. בפקס, צילום וסריקת מסמכים, היא עושה את העבודה בצורה עניינית וזריזה. בהדפסת טקסט היא מהירה למרות שאיכות הפלט לא ממש מבריקה. בהדפסת תמונות האיכות טובה, אבל הביצועים גרועים. איכות הסריקה סבירה, אבל לא תתאים לשימושים
  מקצועיים.

   

  במחיר הגבוה בו היא משווקת (הגבוה בכ-30 אחוז מהמחיר המצויין באתר של HP), ניכר שקהל היעד הטבעי הוא לא משקי הבית אלא ארגונים ומשרדים. בעסק שזקוק למדפסת רב-תכליתית כזו, ידעו להעריך גם את עלויות ההדפסה הנמוכות והיכולת להדפיס תמונות תהיה מן הסתם פחות מרכזית בחשיבות שלה.

   

  נקודה אחרת שצריך להביא בחשבון: אם להשוות שוב לדגם J5783, אמנם העלויות השוטפות הנמוכות בשליש מפצות על המחיר הכפול של J7580, אבל עם דריסת רגל גדולה ב-73 אחוז ונפח גדול ב-160 אחוז לא בטוח שהיא משתלמת יותר. ואגב, למקרה ששאלתם את עצמכם - היא מגיעה עם כבל אתרנט אך, כרגיל, ללא כבל USB. כמה צריך לשלם על מדפסת כדי לקבל את כל הכבלים?

   

  HP OfficeJet Pro L7580

   

  הציון:


   

  המחיר המומלץ לצרכן: 1600 ש"ח כולל מע"מ

   

  יתרונות: נוחה ויעילה לשימושי פקס, סריקה וצילום. מהירה וחסכונית מאד בטקסט. כוללת מזין נייר אוטומטי ובעלת ממשק כפתורים נוח מאד. ניתנת להפעלה ללא מחשב.

  חסרונות: איטית מאד בהדפסות פוטו, גדולה מאד, כבדה, קצת רועשת, לא זולה.

  השורה התחתונה: לשימוש חסכוני ורב-תכליתי בסביבה הארגונית.

   

  מפרט טכני 

  • מידות/משקל: 356x582x525 מ"מ, 14.4 ק"ג

   

  • מהירויות הדפסה: 35/34 דפים לדקה בצבע/שחור (נתוני יצרן)

   

  • סוגי נייר והדפסה: כל הגדלים עד A4/Letter,. הדפסה על מעטפות, שקפים, כרזות, מדבקות. הדפסה ללא שוליים (Borderless), מתאם ליחידת דופלקס.

   

  • הזנת נייר: מגש קלט 250 דפים, מגש פלט 150 דפים, מזין נייר 50 דפים

   

  • תכונות פקס/העתקה עיקריות: זיכרון ל-100 עמודי פקס, פקס צבעוני, פקס דו-צדדי, משלוח דחוי, זום 25-400%, עד 100 עותקים.

   

  • סריקה: 2400x4800dpi ב-48 ביט, 19.2Kdpi באינטרפולציה

   

  • ממשקים: USB 2.0, אתרנט

   

  למפרט מלא באתר היצרן

   

  לכל סקירות המדפסות

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים