שתף קטע נבחר

תאילנד: הוסר החרם מעל YouTube

ממשלת תאילנד הודיעה היום (ו') כי החרם מעל אתר הווידאו YouTube הוסר. ממשלת תיאלנד וגוגל הגיעו להסכמה כי לא יוצגו תכנים ה"פוגעים בכבוד המלוכה". תיאלנד קיבלה גם מסנן תכנים מתאים עבורה

לאחר חרם בן חמישה חודשים, הודיעה היום (ו') ממשלת תאילנד כי היא מסירה את החרם מעל אתר סרטוני הווידאו YouTube. האתר נחסם לגולשים בתאילנד ברביעי באפריל, בשל פרסום סרטונים הלועגים למלך תאילנד.

 

עלבון נגד המלך או המלוכה (' lese majeste') נחשב לעבירה חמורה בתאילנד והעונש המרבי על עבירה זו הוא 15 שנות מאסר. לאחרונה נידון אזרח שוויץ לעשר שנות מאסר לאחר שהודה כי ריסס צבע שחור על תמונותיו של המלך, אך לבסוף רק גורש מהמדינה לאחר שקיבל חנינה.

 

ממשלת תאילנד חסמה את הגישה ל-YouTube בעקבות פרסום סרטונים המציגים את המלך ליד תמונות של כפות רגליים - איבר הנחשב למזוהם ולא ראוי בעיניי התיאלנדים. בעקבות פרסום הסרטון הראשון בחודש אפריל פורסמו קטעי וידאו נוספים, בהם כאלה המציגים תמונות המדמות את המלך לקוף.

 

שר המידע והתקשורת של המדינה סיטיצ'אי פוקאי-יודום, הודיע על הסרת החרם ללא הסבר. אבל בראיון לעיתון ארצי, הסביר כי מפעילי האתר (במקרה הזה, חברת גוגל, הבעלים של YouTube) הגיעו עמם להסכמה שלא לשדר סרטים המפרים את החוק או "נחשבים לפוגעים בכבוד המלוכה". סיטיצ'אי מסר עוד כי YouTube פיתחו עבורם מסנן אשר יחסום תכנים שכאלה עבור גולשים באמצעות ספקיות האינטרנט התאילנדיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא יעליבו אותו יותר. מלך תאילנד
צילום: רויטרס
מומלצים