שתף קטע נבחר

אולמרט: נבנה 13 בתי ספר חדשים בשדרות

ראש הממשלה סייר בבתי ספר ברמלה וציין: "ב-2008 נשקיע 27 מיליארד שקלים בתקציב החינוך. זהו אופק חדש למדינת ישראל, למורים ולתלמידים". שרת החינוך, שהתלוותה אליו, אמרה: "אנחנו עוסקים בהסדר קבע מול הסתדרות המורים, על מנת לפתור את בעיות השכר אחת ולתמיד"

"אני שמח שההורים בשדרות גילו אחריות כלפי ילדיהם, והחליטו לפתוח את שנת הלימודים", אמר הבוקר (א') ראש הממשלה אהוד אולמרט, במהלך ביקור שערך בבית הספר היסודי "אחווה" ברמלה, כחלק מסיור לפתיחת שנת הלימודים.

 

בהמשך הסיור, אותו ערך ביחד עם שרת החינוך יולי תמיר ושר הפנים מאיר שטרית, הוסיף אולמרט בנושא שדרות: "נבנה

 בשדרות 13 בתי ספר חדשים. אני יכול להגיד שגם היום כל בית ספר בשדרות, אולי למעט אגפון אחד, ממוגנים על-פי הנחיות פיקוד העורף. אנו חרדים לביטחון ילדינו ומורינו בכל מקום, ובוודאי במקום כמו בשדרות. לנוכח הסכנות, נעשה הכל באחריות ובמידה הראויה עבורם". 

 

אולמרט התייחס גם לנושא הרפורמות בחינוך ושכר המורים, כשאמר: "נקטנו לאחרונה סדרת צעדים שיבטאו את המשקל העצום שאנו רואים בחשיבותו של משרד החינוך. מדובר ברפורמה חדשה שלא באה על חשבון סיכומי העבר. זהו אופק חדש למדינת ישראל, למורים ולתלמידים. ב-2008 נשקיע 27 מיליארד בתקציב החינוך. כבר השנה, ההסכם שחתמנו עם הסתדרות המורים הוא תוספת של מיליארדי שקלים, ושכרם של המורים יקפוץ מ-2,800 שקלים ל-5,300 שקלים בחודש".

 

שרת החינוך אמרה בסיור: "אני שמחה ששנת הלימודים התחילה כסדרה, באותו היום ובאותה השעה. אנחנו עוסקים היום בקביעת הסדר קבע מול הסתדרות המורים, על מנת לפתור את בעיות השכר אחת ולתמיד". 

 

ראש עיריית רמלה, יואל לביא, פנה במהלך הסיור לאולמרט ואמר לו: "אחד הדברים החשובים שאנחנו צריכים להוסיף למערכת החינוך זה השתתפות הממשלה במימון הסיורים של תלמידים במחנות ההשמדה. מדובר במפעל המוסיף לערכיות של התלמידים ולמחוייבות שלהם למדינה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום כיתה א', שלום ראש הממשלה
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים