שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קנצלר אוסטריה בי-ם: הסנקציות על איראן לא מספיקות
  המנהיג האוסטרי נפגש עם ראש הממשלה בירושלים ודן עימו על ההתפתחות הגרעינית של איראן ועל יחסי ישראל והרשות הפלסטינית. "איראן חייבת לציית ולהפסיק לחלוטין את פיתוח הגרעין", אמר הקנצלר לאולמרט שענה: "מקווה שאוסטריה תדחוף להרחבת הסנקציות"

  "חשוב לעקוב אחרי הסנקציות שהטילה מועצת הביטחון על איראן, אבל הן לא מספיקות וחייבים גם ללכת הלאה" - כך אמר היום (ב') הקאנצלר האוסטרי, ד"ר אלפרד גוזנבאואר, במהלך פגישה עם ראש הממשלה אהוד אולמרט בירושלים. לדברי הקנצלר, "אנו מודאגים מאוד מתוכנית הגרעין האיראנית. איראן חייבת לציית ולהוכיח שהיא לא רק מאיטה את התהליכים של ייצור גרעין, אלא מפסיקה אותם לגמרי. זאת דרישת כלל הקהילה הבינלאומית".

   

  זהו ביקורו הראשון של קאנצלר אוסטרי בישראל מזה עשר שנים. עליות ומורדות ביחסי שתי המדינות נרשמו במהלך השנים, בעיקר בימי כהונתו של הקאנצלר לשעבר ברונו קרייסקי. כיום מקיימת ישראל יחסים ידידותיים מאוד עם וינה, ומקיימת איתה יחסי סחר בהיקף של כ-300 מליון דולר בשנה. מטרת ביקור של הקנצלר האוסטרי היא, בין היתר, פיתוח הסחר וחילופי הידע בין המדינות.

   

  במהלך פגישתם התייחסו שני המנהיגים למירוץ הגרעין של איראן: "סוגיה חשובה ביותר היא סוגית הגרעין האיראני המאיים על המזרח התיכון והעולם כולו", אמר ראש הממשלה אולמרט, "אנו מקווים שאוסטריה תמשיך למלא תפקיד מכריע בהרחבת הסנקציות הכלכליות על מדינה זאת. כמו כן, בנושא היחסים עם הרשות הפלסטינית, אני מקווה שאוסטריה תוסיף לתרום בנושא זה ולהימנע מכל מגע עם ארגוני טרור", אמר ראש הממשלה.

   

  גם הקנצלר האוסטרי התייחס ליחסי ישראל והרשות הפלסטינית:
  "אנו, החברים באיחוד האירופי, תומכים בפתרון של שלום באזור. אנו רוצים לשוחח היום גם עם השותף הפלסטיני לדיאלוג, משום שיש כאן חלון של הזדמנות ואנו רוצים לראות כיצד התהליך מתקדם. אנחנו לא באים לתת עצות, או לומר מה אנו חושבים - הרי אפשר לדון תאורטית עד אין סוף. אותנו מעניינות תוצאות מעשיות. אנו רוצים להבטיח ביטחון לעמים של האזור ובראשם ישראל ואזרחיה. הקנצלר של אוסטריה בא לכאן כחבר אמת של ישראל", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט וגוזנבאואר
  צילום: רויטרס
  הקנצלר ב"יד ושם"
  צילום: איי אף פי
  מומלצים