שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרקליטו של יונה: הוא מביע צער, חרטה וכאב

  יאיר גולן, עורך דינו של מנכ"ל חפציבה הנמלט, נפגש עימו בבית המעצר באיטליה, לקראת הדיון בנושא הסגרתו לישראל. גולן מספר כי מצב רוחו של יונה ירוד והוא מתגעגע לאשתו ולילדיו: "הם המשענת היחידה שנותרה לו"

  "אני מעריך שייקח עוד זמן עד שבועז יונה יגיע לארץ. הוא רוצה להגיע לארץ, אבל יש דברים שתלויים בהליך המשפטי", כך אמר הערב (ב') ל-ynet עורך דינו של מנכ"ל חפציבה הנמלט, יאיר גולן.

    

  יונה נלכד בורונה ביום חמישי בערב, במבצע בינלאומי מורכב בו לקח חלק נציג ממשטרת ישראל. מעצרו הוארך והוא הועבר לוונציה. ישראל כבר הגישה בקשת הסגרה למשרד המשפטים האיטלקי, ושתי המדינות חולקות הסכמי הסגרה.

   

  עו"ד גולן נפגש היום לראשונה יונה בבית המעצר באיטליה ושוחח עימו במשך מספר שעות. גולן סיפר ל-ynet כי "יונה היה במצב רוח סביר ביחס לתנאים שבהם הוא נמצא. אין ספק שמצב רוחו ירוד ושהוא נראה מבולבל מהסיטואציה שאליה הוא נקלע בפעם הראשונה בחייו. בועז נמצא בתא מבודד, ומקבל טיפול רפואי לצד השגחה צמודה של מרפאת בית המעצר".

   

  מאז מעצרו לא היה ליונה כל קשר עם אשתו, תמר, וילדיו. עו"ד גולן ציין כי הרשויות באיטליה לא מאפשרים למנכ"ל הנמלט ליצור עימם קשר. לדבריו, "יונה מתגעגע אליהם, מכיוון שהם המשענת היחידה שנותרה לו".

   

  באשר לחשדות שהועלו נגדו בגין מעורבותו בקריסת חברת "חפציבה", אמר גולן כי יונה הביע רצון לשוב לארץ, אולם הוא חושש מגורמים בשוק האפור, שלטענתו, לווה מהם סכומים גדולים של כסף. עוד אמר כי הוא חושש לשלומו ולשלום משפחתו.

     

  "יונה הביע מספר פעמים צער אמיתי, חרטה רבה וכאב על הנזק שנגרם לאותם אנשים. בועז טען כי הוא עשה שורה של פעולות לצורך גיוס כספים בניסיון לסייע לחברה שבבעלותו להיחלץ ממצבהּ הכלכלי, תוך רצון לשקם אותה. בועז אמר כי אם הוא לא היה מגייס כספים עד לקריסת החברה, אז היו משפחות נוספות במצב דומה", הוסיף.

   

  מחר צפוי להתקיים דיון בעניין צו המעצר הזמני של יונה באיטליה. לדברי גולן, "השופט יגיע לכלא ובנוכחות תובע וסניגור יתקיים דיון קצר שייסוב סביב נושא חוקיות צו המעצר הבינלאומי. הוא יבדוק שוב את נושא ההסגרה ואת שיתוף הפעולה בין ישראל לאיטליה בנושא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בועז יונה. מבולבל
  באדיבות חדשות ערוץ 2
  תמר יונה. חסרה
  מומלצים