שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני בכנסת: כל הסכם עם אבו-מאזן יובא לאישורכם
  בדיון פגרה מיוחד בנושא המשא ומתן, אמרה שרת החוץ כי לישראל יש שני עקרונות - הבחנה בין עזה ליהודה ושומרון, והבחנה בין ההסכמות שיוצגו לביצוע בפועל. "אנחנו לא עוצמים את עינינו", הדגישה. נתניהו הזהיר: "נקבל כאן מדינה עם שלושה כיווני טילים"

  שרת החוץ, ציפי לבני, הציגה היום (ג') בדיון פגרה מיוחד של הכנסת, בנושא ניהול שיחות להסדר קבע עם הפלסטינים, את עקרונות היסוד של הממשלה במשא ומתן. העקרון הראשון הוא הבחנה בין עזה ליהודה ושומרון, העקרון השני - הבחנה בין הדיאלוג עם הפלסטינים וההסכמות שיושגו ובין הביצוע בפועל, שמותנה במה שיהיה בשטח.

   

  "קיפאון הוא לא אופציה, וכשיש חלון הזדמנויות - חובה לפתוח גם דלת וגם לשמור על הנכסים האסטרטגיים של ישראל", אמרה שרת החוץ. היא הבטיחה כי הדיאלוג עם הפלסטינים "לא יעוור את עיני הממשלה". לדבריה, "הדיאלוג עם אבו-מאזן בטווח הקצר לא ייתן פתרון לנעשה בעזה. אם המצב יימשך בעזה נצטרך לתת פתרון לטווח ארוך וצריך לפעול להקטנת ירי הקסאם". עוד השגישה: "יש פער בין להגיע להסכמות לבין ביצוע. אנחנו לא עוצמים את עינינו".

   

  שרת החוץ אמרה כי "התוכן הוא העיקר", וציינה שישראל אומרת "כן" לשתי מדינות לאום: "המדינה הפלסטינית היא הפתרון המלא והיחיד לנושא הלאומי של הפלסטינים. וכל הסכם שיושג יובא לכנסת".

   

  לפניה נאם יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, שהזהיר: "אנו נקבל כאן מדינה עם שלושה כיווני טילים. השאלה היא איך, לאחר שלמדנו את הלקח הזה, אנו מקבלים בעצם המשכיות של אותה שגיאה". נתניהו הזכיר: "יום אחרי הבחירות ברשות הפלסטינית אני פרסמתי את הדברים הבאים - 'לנגד עיננו קמה מדינת חמאסטן'".

   

  יו"ר הליכוד אמר כי הוא מתנגד לכל נסיגה נוספת: "אנו ערב ראש השנה והעם כבר עשה את חשבון הנפש. הוא מבין היום שכל נסיגה נוספת היא מסירת שטח לגרורות של איראן. יצירת עוד מוצב קדמי של איראן. כל אחד בציבור מבין זאת. לא הספיקה הנסיגה החד צדדית מלבנון ורצועת עזה עכשיו מתכננים לנו נסיגה חד צדדית שלישית. אך עכשיו אומרים שיש לנו פרטנר. מי זה הפרטנר, אבו מאזן? זה הפרטנר?"  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני. התוכן הוא העיקר
  צילום: חגי אהרון
  נתניהו. נסיגה היא שגיאה
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים