שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מי רוצה להיות מנכ"ל הרכבת?
  ועדת האיתור של דירקטוריון רכבת ישראל החלה בהליך בחירת מנכ"ל חדש, במקום עופר לינצ'בסקי. הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, כבר רואה עצמו מועמד. החל ממחר תוכלו גם אתם להציע עצמכם לתפקיד

  רכבת ישראל מחפשת מנכ"ל חדש. מחר (ה') יתפרסמו בעיתונים מודעות הקוראות למועמדים הרואים עצמם מתאימים, להציע עצמם לתפקיד. לדברי אייל קשפיצקי, יו"ר ועדת איתור המנכ"ל, "חובת הוועדה היא למנות בהקדם אדם מנוסה, ובעל רקורד מוכח של עשייה, אשר יוביל את הרכבת לאתגרים החשובים העומדים בפניה". לפי לוח הזמנים אותו פרסמה היום הוועדה, יש לצפות לסיום עבודתה עד סוף חודש אוקטובר. בכל אופן, מועמד אחד - לפחות מטעם עצמו - יש לה: הרמטכ"ל לשעבר והאיש שעמד במרכז סערת מלחמת לבנון השניה, דן חלוץ.

   

  יחד עם קשפיצקי חברים בוועדה גם בועז סופר, סגן בכיר למנהל רשות המיסים ועוזי יצחקי, סמנכ"ל בכיר לתנועה במשרד התחבורה. עוד יחבור לשלושה גם נציג רשות החברות הממשלתיות כמשקיף.


  צילום: אבי מועלם

   

  בהודעה לעיתונות הובהר כי דרישות הסף לתפקיד יכללו, בין היתר, שמונה שנות ניסיון לפחות בניהול מערכות בהיקף דומה. דרישה זו הופכת את מספר

  המועמדים האפשרי למצומצם בהכרח, למרות שבהודעתה הרשמית מבהירה הרכבת כי "אנחנו מקווים כי מנהלים רבים במשק יענו לפנייתנו". אחרי הכל, רכבת ישראל היא מהגופים הגדולים והעשירים במדינה.

   

  "אנו רואים בניהול הרכבת בשנים הקרובות שליחות ומנהיגות בהגשמת יעדים לאומיים...", אומר קשפיצקי, ומודה בשם הדירקטוריון לעפר לינצ'בסקי, המנכ"ל היוצא, על "תקופת כהונתו בה הצעיד את החברה קדימה לתנופת פיתוח וצמיחה". לינצ'בסקי, אגב, התמנה מאז עזיבתו לתפקיד מנכ"ל אפי אירופה של לב לבייב.

   

  לאחר ההחלטה על מועמד מתאים, שתעשה "באופן מקצועי וחסר פניות", יידרש אישור שרי התחבורה, האוצר וועדת שפניץ לבחינת מנויי בכירים במגזר הציבורי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי אלגרט
  עופר לינצ'בסקי, המנכ"ל היוצא
  צילום: אלי אלגרט
  דן חלוץ, המנכ"ל הנכנס?
  צילום: חיים צח
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים