שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האפיפיור לפרס: אפנה לנסראללה בעניין החטופים
  נשיא המדינה נפגש עם בנדיקטוס ה-16 בבית הקיץ של האפיפיור ברומא ושמע ממנו כי יציג בפני מזכ"ל חיזבאללה את סבלן של משפחות החטופים. פרס הבהיר בנוגע לירי הקסאמים כי ישראל לא תוכל להמשיך בהבלגה, וזכה להבנה מצד מארחו. האפיפיור צפוי להגיע לישראל באביב 2008

  האפיפיור בנדיקטוס ה-16 הבטיח היום (ה') לנשיא המדינה, שמעון פרס במהלך פגישתם באיטליה, כי ינסה לסייע בשחרור החטופים הישראלים. "אפעיל לאלתר את מלוא כובד משקלי על מנת לסייע בהשגת אות חיים מהחיילים החטופים בלבנון", אמר. "בכוונתי לפנות למנהיג חיזבאללה ולהציג בפניו את הפן האנושי ואת סבלן הרב של משפחות החיילים החטופים".

   

  הנשיא הזמין את האפיפיור לביקור רשמי בישראל ונענה כי הזמן המתאים ביותר לכך יהיה בתקופת הפסחא באביב 2008. בין השניים שוררים יחסי ידידות מצויינים ולאחרונה, ערב השבעתו של פרס כנשיא,שלח לו האפיפיור את ברכתו.


  הפגישה ברומא. אמפתיה בכל הנושאים (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

   

  הפגישה נערכה בארבע עיניים בבית הקיץ של האפיפיור בקסטל גנדולפו, בגבעות הדרומיות של רומא. פרס והאפיפיור נועדו במשך כשעה, פרק זמן יוצא דופן שלא כפי הנהוג בוותיקן ומשמעו – הענקת כבוד, קירבה, ידידות והפגנת תמיכה אישית בנשיא.

   

  בפתח הפגישה סקר הנשיא בפני האפיפיור את ההתפתחויות המדיניות והביטחוניות במזרח התיכון ואמר כי "שורש הרע מצוי באיראן, שם שולט מנהיג פנאטי דתי קיצוני, הסוגד לפצצת האטום יותר מאשר לאללה".

   

  בנושא הפלסטיני התמקד הנשיא בירי הטילים המתמשך מרצועת עזה ופירט באוזני האפיפיור את הקושי והסבל הרב שעוברים תושבי שדרות הנתונים תחת מתקפת טרור בלתי פוסקת. "ישראל אינה יכולה שלא להגיב על ירי קסאמים, הנורים על גני ילדים ובתי ספר ופוגעים בנשים, בילדים ובגברים, שהם אזרחים חפים מפשע", אמר פרס למארחו. בנושא זה גילה האפיפיור הבנה ותמיכה בעמדות הנשיא.

   

  בהמשך סיפר הנשיא לאפיפיור על הסבל הרב שעוברות משפחות החטופים וביקש ממנו לעזור בהשגת אות חיים מהם

   וקידום המשא ומתן לשחרורם. האפיפיור נענה לבקשת הנשיא ואמר כי יפעיל את מלוא כובד משקלו כדי לעזור למשפחות, בין היתר כאמור באמצעות פנייה אל חסן נסראללה.

   

  במהלך פגישתם דנו השניים בהרחבה בנושא מקומה של הדת במלחמה נגד הטרור. "הדת יכולה למלא תפקיד חשוב במאבק בטרור העולמי ובקידום השלום", אמר פרס. "אלוהים לא ביקש ולא התיר לאיש לרצוח בשמו או למענו. כל מי שמאמין באלוהים ובדרכו – צריך לקדש את החיים". הנשיא הציע בנושא זה לקדם חזית משותפת ודיאלוג בין שלושת הדתות – הנצרות, האסלאם והיהדות, שתפעלנה כנגד הטרור בכינוס רחב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרס והאפיפיור. ייפגשו שוב באביב?
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  מומלצים