שתף קטע נבחר

רה"מ בירך את צה"ל: "לא תמיד אפשר לחשוף קלפים"

מבלי להזכיר את הגיחה האווירית בסוריה או את מבצע החטיפה ברפיח, שלח אולמרט ברכות חמות למערכת הביטחון: "זאת פעולה שלא תמיד אפשר לחשוף את קלפיה בפני הציבור, מטבע הדברים". העיתונאים לא הורשו להתקרב הבוקר לשרים

השתיקה הישראלית נוכח התקרית בשמי סוריה ממשיכה לרעום, אבל ייתכן שיש יותר מרמז בדבריו של ראש הממשלה - ששולח הבוקר (יום א') ברכות חמות לצה"ל ולמערכת הביטחון.   

 

"אני מעריך את אנשי צה"ל ומפקדיו, שמבצעים פעילות אמיצה ובלתי רגילה שלא נפסקת לרגע אחד", אמר אולמרט בפתחה של ישיבת הממשלה השבועית. "זאת פעולה שלא תמיד אפשר לחשוף את קלפיה בפני הציבור, מטבע הדברים. יש מבצעים רבים של ישראל נגד ראשי ארגוני הטרור, פעילות זאת תמשיך להתבצע בלא היסוס. כל מי ששולח טרוריסטים ימשיך להיפגע בכל מקום".

 

גם הפעם, ממש כמו בכנס של מפלגת קדימה שעות ספורות אחרי הדיווח הסורי, לא הזכיר אולמרט את סוריה ולו במילה. הוא גם לא ציין את

פעולת החטיפה ברפיח, בה - על פי דיווחי הפלסטינים - נלכד בכיר בחמאס הקשור בחטיפתו של החייל גלעד שליט.

 

לישיבת הממשלה הגיע אולמרט כשלצדו ראש השב"כ, יובל דיסקין, אשר הציג סקירה ביטחונית בפני השרים ועדכן אותם בהתפתחויות האחרונות. בתחילה נכנס דיסקין לבדו לישיבה, אך ראש הסגל טורבוביץ' קרא לו החוצה והודיע לו שראש הממשלה מעוניין להיכנס לצדו - אולי כאות לקרדיט על הפעולה ברפיח.  

 

לקראת הישיבה, הוזהרו שוב השרים שלא להתייחס למה שאירע בסוריה לקראת סוף השבוע שעבר. לראשונה זה שנים, מנעו מאבטחים את גישתם של עיתונאים לחברי הממשלה המתייצבים לישיבה.

 

מבין חברי הממשלה, היחיד עד כה שהפר את השתיקה בנושא הסורי היה שר התרבות, ראלב מג'אדלה. שר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ, אמר בשיחה עם ynet כי "אם הייתה גיחה אווירית - היא הייתה הכרחית". בצדו השני של הגבול פתחו במאמצי הסברה נרחבים, שמכוונים בעיקר לאירופה ולרוסיה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אי אפשר, מטבע הדברים"
צילום: איי אף פי
צילום: אלכס קולומויסקי
קרדיט צמוד. דיסקין
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים