שתף קטע נבחר

מסכל הפיגוע בת"א: "תחושת סיפוק עצומה"

רב"ט גיא פראג', מגדוד חרוב, היה זה שהבחין היום במטעני הצינור שנשא נער פלסטיני בדרך לפיגוע אפשרי בתל אביב. בשיחה עם ynet הוא משחזר את הרגעים המותחים ומודה: "אני לא יודע מאיפה היה לי האומץ"

"זו תחושת סיפוק עצומה, בשביל זה 'טוחנים' אותנו ואנחנו עובדים כל כך קשה", אמר היום (א') ל-ynet רב"ט גיא פראג', מגדוד חרוב, שעירנותו הביאה לסיכול פיגוע שתוכנן להתבצע ביממה הקרובה בתל אביב.

 

שלושה מטעני צינור שנמצאו היום ברשותו של נער פלסטיני שהגיע למחסום בית-עיבא, צפונית מערבית לשכם, היו אמורים להגיע לידיו של מחבל מתאבד שתיכנן לפוצץ עצמו בתל-אביב ביממה הקרובה. הנער עורר את חשדם של החיילים במקום, ובבדיקה בכליו נמצאו המטענים, שפוצצו באופן מבוקר על ידי חבלני מג"ב.

 

לפני תשעה חודשים התגייס רב"ט פראג' לצה"ל וזה קרוב לחודשיים הוא מוצב עם חבריו לגדוד במחסום שליד שכם. על השתלשלות האירועים היום סיפר ל-ynet: "עמדי במחסום בית עיבא. הגיע נער פלסטיני כבן 15 ליד עמדת הבידוק וניסה לעבור מבלי שנשים לב. חבר שאיבטח אותי שם לב אליו וביקש ממנו לשים את חפציו על השולחן, כדי שיבדקו אותם.

 

"הנער שם שקית שחורה על השולחן וביקשתי ממנו בערבית לפתוח אותה. בתגובה הוא דחף את השקית לכיווני, כדי

 שאפתח אותה. פתחתי וראיתי שלושה מטעני צינור עם חוטים. האינסטינקט שלי היה להתכופף ולהסתתר. צעקתי למ"מ שלי שיבוא ויראה, ובמקביל צעקתי 'להקפיא מחסום'. נתתי הוראות להרחיק את כולם וגם את כלי הרכב. אני לא יודע מאיפה היה לי האומץ".

 

רב"ט פראג' מספר כי החל להתקרב לכיוון השקית כדי לבדוק אם המטענים מחוברים לטלפון סלולארי או למתג הפעלה. "ראיתי שיש מתג, הבנתי שההפעלה היא ידנית ונרגעתי קצת. תוך דקה המחסום היה סטרילי מכל הכיוונים. הנער הפלסטיני נעצר על ידי כוח שהיה במקום וחבלנים פוצצו את המטענים. היה לי חשוב לדאוג ללוחמים שאיתי, להרחיק את כולם ולפעול כמו שלמדנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דובר צה ל
מטען צינור (ארכיון)
צילום דובר צה ל
צילום: איי אף פי
עמדת בידוק במחסום (ארכיון)
צילום: איי אף פי
מומלצים