שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוריה לאו"ם: אם תשתקו יהיו "תוצאות טרגיות"
  על פי דיווחים בתקשורת הערבית, במכתבים ששיגרה דמשק למזכ"ל האו"ם ולמועצת הביטחון נאמר כי שתיקת העולם נוכח חדירת המטוסים הישראליים "תעמיד את האזור במצב שאי אפשר לשלוט בו"

  סוריה מחריפה את התבטאויותיה נוכח חדירת מטוסי חיל האוויר, וכעת מזהירה מ"תוצאות טרגיות", אם תתמיד הקהילה הבינלאומית בשתיקתה. בשני מכתבים ששיגרה למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ולמועצת הביטחון, מזהירה דמשק את ישראל מפני "התוצאות שיהיו לתוקפנות המשוועת הזאת".

   

  במסר שנשלח לאו"ם נכתב כי סוריה "עומדת בתוקף על כך שהשתיקה המתמשכת מצד הקהילה הבינלאומית כלפי הפעולות הישראליות הבלתי חוקיות תעמיד את האזור, השלום והביטחון של שתי המדינות בפני תוצאות טרגיות שלא ניתן יהיה לשלוט עליהן".

   

  המכתבים מסתיימים בקביעה כי ישראל "מתעקשת לנקוט תוקפנות במקום בשלום, ובכך חושפת את מדיניותה האמיתית אותה הסתירה מאחורי טענות מזויפות של מאמצים כלפי השלום באזור". 

   

  מדובר בהגברה של המאמץ הדיפלומטי הסורי, לאחר שהמאמצים המדיניים

   עוררו עד כה רק תגובות מטורקיה, שבשטחה נטען כי הושלך מיכל דלק נתיק, לוב, חיזבאללה ואיראן. הציר מצרים-סעודיה-ירדן, למשל, נצר את לשונו. בסוריה יש מי שמעריך כי מדינות אלו יודעות בבירור מה קרה, ומתוך בחירה מודעת מפנות לאסד כתף קרה.

   

  על פי דיווחים בתקשורת הערבית, בביקורו בטורקיה שמע שר החוץ הסורי דאגה גדולה נוכח "ההתגרות הישראלית נגד סוריה". לטענתם, אנקרה אף הביעה את מחאתה בפני ישראל על שחדרה למרחב האווירי הסורי דרך שטחה, כ"ניסיון שקוף לתקוע טריז בקשרים המשגשגים בין המדינות". המקורות הסורים לא שללו את האפשרות כי אנקרה תקפיא או תבטל את האימונים הצבאיים שהיו אמורים להיערך עם ישראל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסד. מסר לאו"ם
  צילום: איי אף פי
  מתוך hurriyet.com
  מיכלי הדלק שנמצאו בטורקיה
  מתוך hurriyet.com
  מומלצים