שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חיזבאללה: לא צפויה מלחמה בין סוריה לישראל

  סגנו של חסן נסראללה טוען כי ארגונו אינו מתערב במתיחות החדשה בין ישראל לסוריה וכי חיזבאללה אינו מתכוון לפתוח בחזית נגד ישראל: "אם סוריה תרצה, יש לה את האמצעים שלה להגיב"

  סגן מזכ"ל חיזבאללה, השייח' נעים קאסם, מעריך כי לא צפויה בקרוב מלחמה בין ארגונו לבין ישראל, או בין סוריה לישראל. את הדברים אמר קאסם בראיון שהעניק הערב (שבת) לאתר אינטרנט המזוהה עם חיזבאללה.

   

  "אינני סבור שהתנאים בשלים למלחמה בין ישראל לבין לבנון, או למלחמה בין ישראל לבין סוריה. אולם ייתכן שיחולו התפתחויות יוצאות דופן באזור באופן כללי או שאירועים בעיראק, איראן ופלסטין יתרחשו וישפיעו על האווירה שתגרום להבשלת התנאים למלחמה. בכל מקרה, מוקדם מדי להכריע בכך בשלב הנראה לעין", אמר השייח' קאסם. 

   

  כשנשאל מהו המידע המצוי בידי ארגונו בנוגע לחדירת מטוסי חיל האוויר לסוריה, השיב קאסם כי חיזבאללה אינו יודע הרבה על הנושא. "אין לנו מידע מיוחד על החדירה הישראלית לשמי סוריה, אולם אנחנו יכולים לפרש את מה שקרה במסגרת הבאה: ישראל לא דיווחה על החדירה הזאת, אלא היתה זאת סוריה.

   

  "כלומר, ייתכן שישראל רצתה לבצע פעולת מודיעין חשאית, אולי כדי להבין וללמוד את מידת המוכנות הסורית בשטח. אולם הפרסום הסורי הביך את ישראל ופירוש הדבר שסוריה ערה ומוכנה כדי להגיב אם האויב הישראלי יפגע בה. בכל מקרה, פעולה זו נחשבת לתוקפנות אמיתית כלפי סוריה ומצריכה גינוי תקיף ממועצת הביטחון של האו"ם ואף מצריכה סנקציות על ישראל, אך אולם לדעתנו מועצת הביטחון תנקוט בקלות ראש בסוגיה הזאת", הדגיש קאסם. 

   

  בכיר חיזבאללה נשאל האם סוריה תבחר להגיב באמצעות הארגונים הפלסטיניים או דרך ארגונו בדרום לבנון, וענה: "חיזבאללה אינו מתכוון לפתוח חזית בלבנון נגד ישראל, אלא הוא נמצא במצב של מגננה. חיזבאללה מעולם לא יזם פתיחה של חזית ודבר זה, קרי פתיחת חזית בתנאים הללו, אינו מונח כעת על השולחן. אלו הם דברי פרשנות עיתונאיים שאינם מסתמכים על הוכחות מספיקות. לכן, אם סוריה תרצה, יש לה את האמצעים שלה להגיב והיא תבחר את הדרך בה היא תבטא את עמדתה כלפי התוקפנות הישראלית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים