שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מוצאי החג ברכבת: האנדרלמוסיה חוגגת
  נוסעים שהחליטו לעשות את דרכם מהצפון למרכז באמצעות רכבת קיוו לנסיעה שלווה ונעימה, אך לא כך היה. עומס בלתי נסבל והודעות סותרות בכריזה גרמו לעיכובים ארוכים ולבלבול רב בקרב הנוסעים: "יש אמהות, זקנים וילדים קטנים שרוצים לשבת"

  החג הסתיים באקורד מעט צורם עבור מי שבחר לנסוע אמש (שבת) ברכבת מהצפון לכיוון תל אביב ובאר שבע. עוד בתחילת הנסיעה, כשהרכבת מנהריה איחרה להגיע והרציף היה הומה אדם, התברר לרבים כי יאלצו לעמוד. ברכבת ישראל החליטו לצמצם את כמות הנוסעים ברכבת, וכך מצאו עצמם הנוסעים מתעכבים במשך שעות ארוכות.

   

  בטרם הגיעה לחיפה הרכבת כבר היתה עמוסה מאוד. באחת התחנות התבשרו הנוסעים כי הרכבת הנוכחית כלל אינה מגיעה לתל אביב ולכן עליהם לרדת מהרכבת ולעלות לרכבת הבאה. לאחר שירדו נוסעים רבים מהרכבת, והעומס הצטמצם באופן משמעותי, נסגרו הדלתות באופן מפתיע. הנוסעים שנותרו במקום נדהמו לגלות כי ההודעה הקודמת היתה לא נכונה וכי הרכבת תגיע ליעד המתוכנן - תל אביב.


  נוסעים ללא מושבים, אמש (צילום: מורן ראדה)

   

  ה"טריק" שעשתה כביכול רכבת ישראל לנוסעיה פגע לבסוף גם בנוסעים שנשארו. שמעון מור יוסף, שעלה לרכבת עם אשתו וילדיו, היה בדרכו לצאת מהרכבת כשדלתותיה נסגרו. כשגילה שהרכבת עושה את דרכה לתל אביב כמתוכנן, איבדה משפחתו את מקומותיה. מור יוסף נאלץ לעמוד חלק מהדרך לתל אביב ביחד עם ילדיו - בני שנתיים ותשעה חודשים.

   

  "קמנו כשאמרו לכולם לקום ולהחליף רכבת, אבל כשחזרנו לא היו למשפחתי מקומות לשבת, וזו חוצפה. אנשים משלמים כסף ומגיע להם לקבל את מה שהם שילמו עבורו. אני מסתכל על זה כגניבה. שילמתי כסף כדי שלילדי יהיו מקומות ישיבה ולא מגיע לי שהם יישבו עליי. זו הפעם האחרונה בחיי שאני נוסע ברכבת. אני אקנה אוטו רק כדי לא לנסוע ברכבת", אמר מור יוסף בזעם.

   

  "איך לא חזו את העומס מראש?"

  נוסעת נוספת שעלתה לרכבת בנהריה היא מלי זגרון. "זו הרגשה איומה. אנשים רצו לעלות לרכבת מוקדם כדי להגיע ליעדם ובסופו של דבר היא התעכבה מאוד. אנשים גם רוצים שיהיו להם מקומות ויש כאן אמהות, זקנים וילדים קטנים שרוצים לשבת. אם לא אגיע בזמן לאוטובוס שלי לגני תקווה, אצטרך לקחת מונית בסכום של 80 שקלים. היחס הזה מאוד פוגע ומאכזב, כי רכבת זו אופציה שכביכול הכי נוחה, אך בפועל היא מעצבנת אותך, מתישה ומעייפת".

   

  נוסעת נוספת שכנראה לא תספיק להגיע לאוטובוס המתוכנן שלה מתל אביב לאור יהודה היא קלרה, בת 22 מעכו. "איך שעליתי בעכו התיישבתי על הרצפה. אני חושבת שזו ממש חוצפה שלא חזו את העומס הזה מראש. זה סוף של חג, אנשים חוזרים הביתה, היו צריכים לשים רכבת של שתי קומות כמו שעושים בדרך כלל", אמרה.

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "באזור הקריות-חיפה נוצר עומס של נוסעים ומבחינה בטיחותית אנחנו לא מוציאים רכבת עם עומס יתר, ולכן ביקשו מנוסעים שממשיכים לבאר שבע שיירדו ויעלו לרכבת הבאה. כמו כן, באזור חיפה נוסף עוד מערך של שלושה קרונות שלא היו בנהריה, זאת מכיוון שכנראה היתה בעיה במוסכים ולכן הקרונות הנוספים חוברו בתחנת חיפה מרכז".

   

  בעקבות שאלת ynet בנוגע לטענות על ההודעה הכוזבת, אמרו ברכבת ישראל: "הפקח הודיע שהרכבת הבאה מגיעה גם לתל אביב, על מנת שהנוסעים יעברו לרכבת אחרת כדי שעומס היתר ירד והרכבת תוכל להמשיך לנסוע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים