שתף קטע נבחר
צילום: ירון ברנר

מסמרים לריסים

מכל ההופעות שהגיעו השנה לישראל הכי אהבתם את "ניין אינץ' ניילז", ובצדק. לורן היל והביצועים החדשים שלה בפארק רעננה הכי אכזבו אתכם, ורובכם עדיין חולמים לראות פה את ה"רד הוט צ'ילי פפרס". כל הבחירות שלכם, לא נגענו

אתם קבעתם, ובצדק - "ניין אינץ' ניילז" סיפקה את ההופעה הכי טובה ומרשימה מכל ההופעות שהגיעו אלינו מעבר לים בחודשים האחרונים. טרנט רזנור וחבריו ללהקה (ולא לשכוח גם את "אנקל" שחיממו), זכו במקום הראשון ברוב קולות, וההופעה המחשמלת שנערכה בגני התערוכה בתל-אביב לפני כחודש תרשם אולי בספרי ההיסטוריה שלנו, ובטוח בספרי הזיכרונות הפרטיים.

 

במהלך השבועות האחרונים ביקשנו ממכם לבחור ולהצביע, איזו הופעה הייתה הכי טובה, איזו הכי מאכזבת ואילו אמנים מחו"ל הייתם רוצים לראות פה בשנה הבאה. חייבים לזכור שלא מדובר בתחרות או במצעד רשמי כלשהו, אלא רק בהתרשמות האישית של הגולשים שהצביעו.

 

בנוסף, צריך להתחשב בפורפורציות. מובן שהופעות שהיו קטנות יותר והכילו רק מאות ספורות של אנשים, זכו למעט יותר קולות. הופעתו של שון פול למשל נמצאת במקום השביעי ברשימת ההופעות הטובות ביותר, אבל אם בהופעתו של שון פול היו 11 אלף צופים, ורק 569 קבעו שמדובר בהופעה מדהימה, אז לא בהכרח נקבע שמדובר בהופעת ענק.

 

למקום השני בהופעות הטובות של הקיץ הגיעה ההופעה של ה"בלאק אייד פיז". אבל, זה לא כל כך פשוט. הסקר הגדול עלה בבוקר של ההופעה של הפיז בבריכת הסולטן בירושלים, וייתכן מאוד שגולשים רבים שהצביעו עבור ההופעה, התכוונו להופעה שנערכה בשנה שעברה. אז הופיעה הלהקה מול 17,000 צופים באיצטדיון בלומפילד  וזכתה לביקורות מהללות. השנה, ממש לא מזמן, היא הופיעה בירושלים מול עשרת אלפים צופים פחות ולא זכתה לביקורות חיוביות.

 

למקום השלישי הגיעה "אוונאסנס" שכבשה את אמפי-פארק רעננה והופיעה מול כ-5,000 צופים, במקום הרביעי נמצאים איגי פופ והסטוג'ס שסיפקו את המופע הכי מוטרף שנראה פה בשנים האחרונות. במקום החמישי הפתיעה "מגהדת'", שאמנם לא הצליחה למלא את ההאנגר שבנמל תל-אביב, אבל פיצתה את המעריצים שהגיעו לראות אותם לפני שנתיים בחוף פלמחים. במקום החמישי יושבת טורי איימוס שריתקה את הצופים באמפי-פארק רעננה וזכתה לשבחים מכל עבר.

 

עוד בעשירייה הראשונה: במקום השמיני נמצא שון לנון שריגש בהאנגר, אחר כך מגיעים NOFX, להקת הפאנק הרוק המצוינת שהופיעה בצוללת הצהובה בירושלים, בסיטי הול שבחיפה ובארבי בתל-אביב, שם ערכה מסיבת פוגו אנרגטית במיוחד. אחר כך מגיעים "אינקיובס" עם הופעה מפוצצת בהאנגר 11, ואת העשירייה סוגרים "ג'טרו טול" שהופיעו בירושלים, מבצר שוני ובקיסריה.

 

דאון דה היל

אבל היו גם אכזבות. על פי הסקר, לורן היל שנחתה הקיץ ברעננה סיפקה את המופע הכי מאכזב מכל ההופעות מחו"ל. כמות המצביעים שחשבו שההופעה הייתה טובה, היא חצי מאלה שחשו באכזבה, כך על פי הקולות. עיבודיה של היל לשיריה במופע היו שונים מאוד מהשירים המקוריים, ואתם כנראה לא אהבתם את זה. גם אצלנו הדעות היו חלוקות: סמדר שילוני התאכזבה אבל ניר ממון דווקא התלהב.

 

למקום השני ברשימת המופעים המאכזבים הגיעה "אינקיובס". למרות שהלהקה זכתה במקום התשיעי ברשימת ההופעות הטובות, יש גם הרבה שהתאכזבו וזאת סביר להניח בעיקר בגלל בעיות הסאונד שהיו בזמן ההופעה. הגיטרה האקוסטית כשלה כמה פעמים במהלך המופע ולא עבדה, וקשה מאוד היה לשמוע את הזמר במהלך חציו הראשון של המופע.

 

למקום השלישי ברשימת המאכזבות, הגיעה עוד להקה שממקומת גבוה גם ברשימת ההופעות הטובות - "אוונאסנס". מסתבר שכמות המרוצים שווה לכמות המאוכזבים והלהקה נכנסה למקום השלישי בשתי הרשימות. עוד ברשימת האכזבות: "אוי ואבוי" במקום הרביעי, ואחריהם "אפופטיגמה ברזרק", "בלק ליפס" ובוני "פרינס" בילי.

 

הביאו לנו צ'ילי

ומה יקרה בקיץ הבא? למארגנים הפתרונים, אבל הקהל כבר יודע את מי הוא היה רוצה לראות כאן. ברוב קולות, למקום הראשון הגיעו ה"רד הוט צ'ילי פפרס". לפני כמה שנים הצ'ילי פפרס היו אמורים להגיע לכאן, אך בסופו של דבר ביטלו בעקבות הפיגועים הנוראיים שהתרחשו בארץ באותה התקופה. המפיק שוקי וייס נכווה ונפגע, אבל לא הפסיק לעבוד ולנסות. המעריצים, מסתבר, לא שכחו ורוצים עדיין לראות את הצ'ילי פפרס בישראל.


הצ'ילי פפרס. "אי אפשר לדעת מה יקרה עוד חודש" (צילום: איי אף פי)

 

אז מה צריך לקרות כדי שנראה את הפפרס בארץ? אילן אלקיים, בעל חברת ההפקות "Alive" ומי שהביא השנה לארץ את "ניין אינץ' ניילז", איגי פופ, ברט אנדרסון ועוד, אומר: "אני יודע שהם לא רוצים להגיע כרגע לישראל. זו החלטה שלהם ואי אפשר להכריח אותם".

 

שחף שוורץ, משוורץ-איינהורן הפקות, מי שהביאו לישראל את הטווילייט סינגרס ומרק לנגן, רג'ינה ספקטור, דבנדרה בנהרט ועוד, מסביר את הסיכון בלהביא אותם: "הצ'ילי פפרס זה עניין של הרבה מאוד כסף ושיווק מהיר. זה ברור שהכרטיסים למופע הזה ימכרו מיד, אבל אי אפשר לדעת מה יקרה אחרי חודש שאולי יגרום להם לבטל".


דרים ת'יאטר. בדרך לארץ?

 

למקום השני הגיעה להקה שקרוב לוודאי רובכם לא מכירים. אנחנו כבר סיפרנו לכם שזו אחת הלהקות המבוקשות בישראל, ועכשיו גם הקהל מצביע. להקת הפרוגרסיב מטאל "דרים ת'יאטר" נמצאת במקום השני, ולמרות שהקלידן שלה ג'ורדן רודאס, הופיע לא מזמן בישראל ביחד עם אביב גפן, את הלהקה הגדולה עדיין לא זכינו לראות כאן.

 

"דרים ט'יאטר היא להקה שהרבה מפיקים מחזרים אחריה הרבה שנים, וגם אני ביניהם", מספר אלקיים, "לא ברור לי מה מונע מהם לבוא, אבל יש סיכוי שאולי נראה אותם בקרוב".

 

מתופף הלהקה מייק פורטנוי סיפר לא מזמן בראיון בלעדי ל-ynet על האפשרות להגיע לישראל: "אנחנו בציפייה גדולה להגיע לישראל ומחכים לכך, ממש כמו המעריצים. אנחנו מקווים שזה יקרה מתישהו בעתיד, זה קשור כמובן לתזמון ולהצעה הנכונה. אנחנו רוצים להגיע, אז אנחנו מחזיקים אצבעות ממש כמו המעריצים. סיבוב ההופעות שלנו כרוך בהרבה נושאים טכניים. זה מבצע גדול ואנחנו נשמח להגיע לכל מדינה בעולם, אבל זה לא תמיד אפשרי. אז אנחנו פשוט צריכים להמשיך לחכות ולקוות לטוב". 


פרל ג'אם. "לא ריאלי מבחינה כלכלית"

 

למקום השלישי הגיעה "פרל ג'אם", אחת הלהקות הפופולריות ביותר בישראל ומעריצה מחכים ומקווים כבר הרבה זמן ליום שיגיעו לארץ הקודש. "מופע כזה הוא לא ריאלי כרגע מבחינה כלכלית לישראל", מספר אלקיים, "העלות שלהם היא לא בפרופורציות ואנחנו עדיין מוגבלים בנתח הקהל של הופעות מהסוג הזה. יכול להיות שמופע כזה יכול לעבוד אם תהיה לו חסות מטורפת, הבעיה היא שפרל ג'אם לא עובדת עם חסויות".

 

שוורץ מוסיף: "פרל ג'אם זה חלום של הרבה מארגנים בישראל. חייבים לומר שזה

שייך לתחום ההתעסקות של שוקי וייס, ואם יש דברים כאלה שיקרו בארץ, אז הם יכולים לקרות רק דרכו. ברור שכולם רוצים שפרל ג'אם יגיעו. אבל בסופו של דבר אף אחד לא רוצה לפשוט את הרגל. זו הופעה שההוצאה שלה עומדת על 20 אלף כרטיסים מינימום לכיסוי הופעות, וזה מאוד קשה בימינו למכור כרטיסים בכמות כזו. פעם להופעות של מדונה ומייקל ג'קסון בישראל הגיעו 80 או 90 אלף צופים. היום אני מאמין שיגיעו חצי מזה לאותן ההופעות. לכן אנחנו, באיזושהי דרך, עדיין די מנותקים. לפעמים האופציה היחידה והטובה שלנו היא לקחת מטוס וללכת לראות הרכבים כאלה בחו"ל".

 

למקום הרביעי הגיעה דפש מוד שהבריזה לנו בשנה שעברה, ואולי עוד תפצה אותנו בסיבוב ההופעות הבא שלה. למקום החמישי הגיעה להקת האימו "מיי כמיקל רומאנס", מולה מתחרים מספר מפיקים אחד בשני שרוצים להביא אותה אלינו. אולי בשנה הבאה נזכה לראות אותה ואת כל השאר? נחיה ונראה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלאק אייד פיז. במקום השני
צילום: רפי ברבירו
אוונאסנס. גם טובה וגם מאכזבת
צילום: אור אלתרמן
איגי פופ. מקום רביעי
צילום: ירון ברנר
שון פול. מקום שביעי
צילום: ירון ברנר
NOFX בבארבי. מקום שמיני
צילום: דנה קופל
אינקיובס. במאכזבים
צילום: אור אלתרמן
לאתר ההטבות
מומלצים