שתף קטע נבחר

100 תרנגולות לכפרות חולצו מחצר בית בת"א

לחצר בית בשכונת שפירא בתל אביב הובאו מאות תרנגולות לצורך מנהג הכפרות לפני יום הכיפורים. התושבים, שהבחינו שהעופות חולים ומוחזקים בתנאים קשים, הזעיקו את אנשי עמותת "תנו לחיות לחיות", שקיבלו אישור מהעירייה לחלץ מהמקום כמאה עופות חולים

תושבי שכונת שפירא בתל אביב הבחינו אמש (ב') כי מאות תרנגולות הובאו לחצר אחד הבתים בשכונה, דחוסים בארגזים צפופים. התושבים התלוננו באזני אנשי עמותת "תנו לחיות לחיות", ששלחו למקום מספר מתנדבים.
 
"השכנים סיפרו שסוחרים פרקו במקום כ-400 תרנגולות לערך ביומיים האחרונים, כשהם דחוסים בארגזים צפופים ורבים מהם נראים חולים", סיפר בני שליזנגר, מתנדב בעמותה. "כשהגענו לחצר גילינו שמדובר בכמות קטנה יותר מאחר שרבות מהתרנגולות כבר נמכרו לקהל הרחב לצורך מנהג הכפרות. זה היה מחזה מזעזע".
 
שלזינגר סיפר כי מצבן של התרנגולות שנותרו בחצר היה רע מאוד. "עשרות מהן היו עם בטן נפוחה, דלקות קשות, חולות, בלי נוצות, ובמתח נפשי קשה". הוא אמר שניסה לרכוש מהסוחר את התרנגולות אך נענה בשלילה. בשלב הבא פרץ ויכוח בין בעלי השטח למתנדבי העמותה, ולמקום הוזעק כוח משטרתי וצוות של הפיקוח העירוני.
 
צילום: מור קורן

 

 
בתום בדיקת מצבן של העופות, קיבלו מתנדבי העמותה אישור מהעירייה לחלץ את אלה שהיו במצב פיזי ירוד. לאחר מספר שעות נאספו כמעט מאה תרנגולות - 40 תרנגולות הובאו למשק באזור רמלה ו-60 פוזרו בין משקים ופינות חי באזור מודיעין. עשרות התרנגולות שנותרו במקום הועמסו בחזרה לקופסאות פלסטיק והושבו למגדליהם.
 
מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה: "על-פי מדיניות עיריית תל אביב-יפו, יש לאפשר לאוכלוסיה הדתית לקיים את מנהג הכפרות במהלך 48 השעות הקרובות. לפיכך, תותר פעילות מעין זו במספר מקומות בעיר כשהעופות החיים יוחזקו בתוך חנויות בתנאים נאותים. כל פעילות השחיטה והכפרות תעשה בתוך שטח החנות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגרי תרנגולות פוזרו בחצר
צילום: מור קורן
העופות בחצר הבית
צילום: מור קורן
התרנגולות לאחר החילוץ
צילום: מור קורן
מומלצים