שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ביטאון המשטר הסורי: אולמרט לא השיל את עור הזאב
  עורך העיתון "תישרין" לא מתרשם מהצהרות השלום של ישראל: "זו רק חזרה על דברים שנועדו להוליך שולל. אם ישראל חפצה בשלום באמת, הוא היה מתגשם כבר לפני יותר מעשר שנים"

  "אולמרט לבש בגדי יונת שלום אך שכח להשיל את העור של זאב המלחמה", כך קובע עורך העיתון הממסדי הסורי, "תישרין", בגיליון המתפרסם היום (ד').

   

  יומיים לקח לסורים להגיב על דבריו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שלא שלל משא-ומתן ישיר עם הסורים, באם יבשילו התנאים. מדובר היה בהתייחסות הישראלית הראשונה כלפי סוריה, מאז דווח על חדירת מטוסי חיל-האוויר לשטחה.

   

  "ישראל אינה מפרטת על מעשי הפיראטיות שביצעו מטוסיה שחדרו למרחב האווירי הסורי, אבל לפי דברי ראש ממשלתה, היא מדברת על שלום עם סוריה 'ללא תנאים מוקדמים'", כתב העורך הראשי של העיתון הסורי.  "מה שחדש בהצהרותיו של אולמרט הוא השיפור בהתייחסות שלפתע נחת עליו, כאשר הוא הצהיר שהוא מכבד את סוריה ואת מדיניותה.

   

  "בנוגע לכל השאר - זוהי רק חזרה על דברים שנאמרו בעבר ונועדו להוליך שולל. אם ישראל חפצה בשלום באמת, השלום הזה היה מתגשם לפני יותר מעשר שנים. אילו היה אולמרט איש של שלום, לא היה פותח בתוקפנות בקיץ שעבר על העם הלבנוני, התשתיות שלו, נשותיו, טפיו וזקניו. אם ממשלת ישראל היתה חפצה ברגיעה וביצירת שלום, היא לא היתה מפרה את הריבונות האווירית הסורית ומפסיקה את כל הפרות זכויות האדם בשטחים הפלסטינים הכבושים.

   

  "סוריה מודיעה על נכונותה לשלום" 

  מעבר לדברי הניגוח, התייחס עורך העיתון לעניין הצהרת כוונות השלום מצד אולמרט - בזווית חיובית: "סוריה הודיעה ומודיעה על נכונותה לשלום צודק וכולל שייגן על הדורות הבאים. אם ישראל רצינית בהצהרותיה - הדרך לשלום עוברת דרך שולחן המשא ומתן ומהנקודה בו הוא הופסק".

   

  למרות הזווית החיובית, נראה כי סוריה עודנה נמצאת בתקופה רגישה. הבוקר דווח מפי גורמים סוריים כי ההנהגה הסורית שוקלת כעת שורה של תרחישים בנושא הסבירות שסוריה תעמוד בעתיד הלא רחוק בפני "תוקפנות מצד ישראל", וכן סביב האפשרות של "פתיחת תוקפנות אמריקנית נגד איראן".

   

  אותם המקורות מסרו לעיתון הקטארי "אל-ווטן" כי ההנהגה הסורית "עוקבת בדאגה נוכח אווירת המלחמה והמתיחות השוררת כעת במזרח התיכון בעקבות חדירת מטוסי חיל האוויר לשמי סוריה לאחרונה".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים