שתף קטע נבחר

רצח את עובדת הסיעוד של אמו ולא יישפט

בית המשפט המחוזי בתל-אביב צפוי לבטל היום כתב אישום נגד יצחק אטיאס, שרצח מטפלת פיליפינית שסעדה את אמו. אטיאס סובל ממחלת נפש קשה, ובאוגוסט 2006 רצח בדקירות סכין את הפיליפינית, כי החליט שאינה מטפלת באמו כיאות. הפרקליטות הסכימה להפסיק את ההליכים בעקבות חוות דעת פסיכיאטריות

שנה לאחר שהגישה כתב אישום בגין רצח מטפלת פיליפינית, חוזרת בה פרקליטות מחוז תל-אביב וכתב האישום מתבטל. בית המשפט המחוזי בתל-אביב אמור לאשר היום (ה') את ביטול כתב האישום נגד יצחק אטיאס באשמת רצח המטפלת הפיליפינית של אמו. בית המשפט יאשר את המשך אשפוזו של אטיאס.

 

אטיאס, בן 42 מנהריה, נאשם כי רצח באוגוסט 2006 את המטפלת הפיליפינית של אמו. הוא החליט כי היא אינה מטפלת באם כראוי, ודקר אותה פעמים רבות בסכין עד שהסכין שהחזיק נשברה. לאחר מכן ניגש למטבח, נטל סכין נוספת ושיסף את גרונה של המטפלת.

 

אטיאס מוּכּר זה 30 שנה כמי שסובל ממחלת נפש קשה. המקרה אירע בתקופת מלחמת לבנון השנייה ואטיאס שהה בתל-אביב מפני שנהריה היתה נתונה להתקפות הטילים. חרף מחלתו המוכרת החליטו בפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום באשמת רצח, אך בחודשים האחרונים הגיעה חוות דעת של פסיכיאטר מחוזי, אשר קובעת כי יש ספק לגבי מצבו של אטיאס בעת ביצוע הרצח. בנוסף הוגשה חוות דעת מטעם ההגנה, אשר קבעה כי אטיאס אינו כשיר לעמוד לדין.

 

השופט שלח את התביעה "לחשוב"

התובע, עו"ד מנחם מזרחי, סירב לקבל את הקביעה, וחקר בבית המשפט את הפסיכיאטר שהגיש את חוות הדעת. המשך כל המשפט מאושפז אטיאס בבית חולים פסיכיאטרי.

 

הרכב השופטים, בראשות השופט שלי טימן, נתן לתביעה זמן לחשוב כיצד היא מתמודדת עם חוות הדעת, ואתמול הודיע עו"ד מזרחי לבית המשפט כי הוא מסכים להפסקת ההליכים כנגד אטיאס.

מזרחי ביקש שבית המשפט יקבע כי נציג הפרקליטות יהיה שותף לוועדות שיקבעו בעתיד האם אטיאס יכול להשתחרר מבית החולים. מחר אמור בית המשפט להכריז כי המשפט תם.

 

סניגורו של אטיאס, עו"ד ישר יעקובי, אמר היום ל-ynet: "בסופו של ההליך, גם התביעה השתכנעה במה שידענו מלכתחילה - אטיאס הוא חולה נפש הזקוק לאשפוז. ברור לנו כי הוא ביצע את המעשה במהלך התקף פסיכוטי וללא שליטה על מעשיו. מחר בית המשפט יקבע כי ההליכים נגדו יופסקו - ולא באופן זמני - על פי חוק טיפול בחולי נפש".


פורסם לראשונה 19/09/2007 21:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
אטיאס (משמאל) לאחר הרצח, ארכיון
צילום: אבי כהן
צילום: דנה קופל
הסניגור, עו"ד ישר יעקבי
צילום: דנה קופל
מומלצים