שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישי רוח לאולמרט: דבר עם החמאס
  לקראת הוועידה האזורית בנובמבר הקרוב כותבים לאולמרט סופרים ואישי רוח בולטים כי יש לשאת ולתת עם חמאס על הפסקת אש, כפי שבעבר "ישראל נשאה ונתנה בעבר עם הקשים שבאויביה"

  "אנחנו מאמינים שנוצרה הזדמנות לקדם את תהליך השלום לקראת הכינוס הבינלאומי בנובמבר. אנו קוראים לראש הממשלה לעשות מאמץ עליון כדי להגיע להסכמות מהותיות עם יושב ראש אש"ף ולא להחמיץ את ההזדמנות", כך קוראים אישי רוח בולטים בישראל לראש הממשלה, אהוד אולמרט.

   

  בעצומה שעליה חתמו בשיתוף עם מטה יוזמת ז'נבה, קוראים אישי רוח בולטים לראש הממשלה לפעול להשגת הסכם עם נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (מחמוד עבאס). על העצומה חתומים: א.ב יהושע, עמוס עוז, דויד גרוסמן, מאיר שלו, יהודית קציר, אלי עמיר, סביון ליברכט, יהושע סובול, אסתי ג.חיים, פרופ' אליס שלוי ודורית רביניאן.

   

  תחת הכותרת "הסכם עם אבו מאזן, משא ומתן להפסקת אש עם החמאס", קוראים בעצומה האישים לממשלת ישראל לנהל משא ומתן עם חמאס כדי להביא לרגיעה בירי רקטות הקסאם. "המשך ירי

   הקסאמים מרצועת עזה הוא בלתי נסבל. ישראל נשאה ונתנה בעבר עם הקשים שבאויביה, וגם עכשיו היא מנהלת, בצדק, מו"מ עם החמאס כדי להחזיר הביתה את גלעד שליט.

   

  "מו"מ זה חייב לכלול גם נסיון להגיע להפסקת אש כוללת ללא תנאים מוקדמים. הפסקת ההתקפות ההדדיות תעניק ביטחון לתושבי מערב הנגב, תמנע סבל נוסף לתושבי רצועת עזה ותגביר את הסיכוי להצלחת המהלך המדיני".

   

  יצויין כי בעת האחרונה פסעה ישראל דווקא בכיוון ההפוך מתביעתם של אישי הרוח והסופרים. ישראל הכריזה על רצועת עזה כעל "ישות עויינת", בשל היותה נשלטת בידי חמאס. חמאס מצידו כינה את ההחטלה ה"הכרזת מלחמה", אך לצד זאת דיווח על מאמצים להגיע להפסקת ירי הקסאמים בשיחות בין הפלגים.

   

  כזכור, עצומה בסגנון דומה ובחתימתם של אישי רוח בולטים פורסמה במהלך מלחמת לבנון השניה, בקריאה להביא להפסקתה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  לדבר עם החמאס. עוז
  צילום: איי פי
  לא להחמיץ הזדמנות. גרוסמן
  צילום: עידו ארז
  עוד עצומה. אולמרט
  צילום: איי פי
  מומלצים