שתף קטע נבחר

נחשו מי בא לסוכה

אם תשאלו את הנחשים בפארק קנדה, סוכות זה כל השנה, אלא שבמקום סכך יש להם אבנים ומחילות. בחול המועד סוכות החברה להגנת הטבע מזמינה אתכם להתארח בסביבתם הטבעית של הזוחלים המפחידים. לא רק לאמיצים

ונפתח בבדיחה מקצועית: אורניתולוג (חוקר ציפורים) והרפטולוג (חוקר זוחלים) מטיילים בטבע זה לצד זה. האחד - עיניו נשואות לשמיים, השני – מבטו קבור באדמה. בסוף הטיול, כל אחד מהם מופתע לגלות את החיה ההולכת על שתיים שלצידה צעד כל הדרך...

 

ובכן, אולי לא בדיחה שגורמת לכם להתגלגל על הרצפה מרוב צחוק, אבל זה רק בגלל שאתם קוראים אותה מול המחשב בחדר ממוזג. תאמינו לי, כשחוקר זוחלים אמיתי מספר אותה, תוך שהוא מנופף בהתלהבות מול פרצופכם בנחש מסוג זעמן שחור – זה עובד יופי.

  

רוב בני האדם "הרגילים", אלו שאינם אורניתולוגים או הרפטולוגים, נוטים להסתכל על הטבע דווקא בגובה העיניים. הווה אומר, מה שבולט וצבעוני – IN, מה שמוסווה ומתחבא – OUT.

 

בדיוק מסיבה זו, החליטו בחברה להגנת הטבע לנצל את חופשת הסוכות המתקרבת, כדי להציע לסקרנים שמביניכם סיור מרתק עם חוקר זוחלים מקצועי. אם אתם, או הצאצאים שלכם, אוהבים לדחוף ידיים מתחת לאבנים – זו ההזדמנות ללמוד עד כמה זה מסוכן. אם אתם, או הצאצאים שלכם, פחדנים בני פחדנים שמעולם לא הפכו אבן על פיה – זו ההזדמנות לראות עולם קסום ומרתק המסתתר באדמה, אם רק יודעים להתבונן.

 

חג סוכות הוא חג האושפיזין שמצוותו העיקרית היא הכנסת אורחים. גם בעלי החיים

 יקבלו אתכם בסבלנות כשתבואו להתארח בבית גידולם הטבעי, אנא זכרו להיות מנומסים ולא להפר את חוקי התושבים המקומיים.

 

איפה, מתי וכמה זה עולה?

סיור בעקבות זוחלים בשבילי פארק איילון (קנדה): חול המועד סוכות, ראשון (30 בספטמבר), שלישי (2 בספטמבר) בהדרכת חוקר הזוחלים אילן נרינסקי. מחיר: 57 שקל לחבר, 84 שקל לאורח. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030.

 

סייע בהכנת הכתבה: אסף אפל

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זעמן שחור. מתגורר בפארק קנדה
צילום: שי רוזנצוויג
מי מסתתר מאחורי הקוץ? נסו לזהות
צילום: שי רוזנצוויג
צילום: דפנה טלמון
בית הקשתות. פארק קנדה
צילום: דפנה טלמון
מומלצים