שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבני ופיאד נועדו בניו-יורק בארבע עיניים
  שרת החוץ הישראלית וראש הממשלה הפלסטינית נפגשו בניו-יורק לקראת כינוס העצרת הכללית של האו"ם. בקרב המנהיגים הפלסטינים שוררת אי-נוחות בעקבות ההכרזה של ממשלת ישראל בשבוע שעבר, ששרת החוץ היא אחת ממוביליה

  פגישה ראשונה בין בכירים ישראלים לפלסטינים מאז הכרזת ממשלת ישראל על עזה כישות עוינת. זו חשיבות הפגישה שקיימו הערב (יום א') שרת החוץ, ציפי לבני, וראש הממשלה הפלסטינית, סלאם פיאד בניו-יורק במשך כשעה. הפגישה התקיימה בארבע עיניים בחלקהּ, ובחלק אחר השתתף שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל מלכי.

   

  הפגישה תוכננה כסודית כדי לא להביך את פיאד, אך בסופו של דבר נחשפה. בקרב המנהיגים הפלסטינים שוררת אי-נוחות בעקבות ההכרזה של ממשלת ישראל בשבוע שעבר, ששרת החוץ לבני היא השושבינה שלה. לבני סבורה כי יש לעשות הפרדה משפטית בין הגדה לעזה, בה בעת שאבו-מאזן ופיאד מסרבים להכיר בהפרדה הזו.

   

  בהודעה רשמית נמסר כי  הפגישה נועדה ל"קידום התוכניות לביסוס וחיזוק של התכנים של מדינה פלסטינית עתידית, המבוססים על כלכלה פלסטינית חזקה וביטחון לישראל".

   

  לבני ופיאד נפגשו ערב לפני מפגש המדינות התורמות בראשות נורבגיה שיתקיים בסמוך לכינוס העצרת הכללית של האו"ם. מפגש המדינות התורמות יתקיים בדרג שרי חוץ, וישתתפו בו גם מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, והמתאם מטעם הקוורטט, טוני בלייר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני ופיאד. בארבע עיניים
  צילום: שחר עזרן
  מומלצים